Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/10/2021

Γεωπόνοι για Γεωργία Ακριβείας

Αγροτικά

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Agrotech S.A. – John Deere Greece κορυφαία εταιρία εμπορίας γεωργικών μηχανημάτων στην Ελλάδα και την Κύπρο, σας παρέχει την ευκαιρία να χτίσετε την καριέρα που επιθυμείτε. Οι άνθρωποι είναι ο λόγος της πολυετούς επιτυχίας μας.

Στο πλαίσιο της ενίσχυσης του Τμήματος Γεωργίας Ακριβείας αναζητούμε ανθρώπους στους οποίους αρέσει να βρίσκονται στο επίκεντρο των εξελίξεων σχετικά με τις τεχνολογίες της ευφυούς και έξυπνης γεωργίας.

Ο κάτοχος της θέσης θα έχει την ευκαιρία να γνωρίσει την δομή και τη φιλοσοφία της εταιρίας. Λαμβάνει μέρος σε εκπαιδεύσεις και πιστοποιημένα σεμινάρια που παίρνουν μέρος σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Ενδεικτικά κάποιες από τις αρμοδιότητες της θέσης εργασίας είναι οι εξής:

  • Δημιουργία, ανάλυση και διαχείριση γεωπληροφορικών δεδομένων (πχ. Δορυφορικές εικόνες)
  • Παραγωγή χαρτών ζωνοποίησης για εφαρμογές Γεωργίας Ακριβείας.
  • Παραγωγή μοντέλων λίπανσης, ψεκασμού, άρδευσης και ανάλυσης εδάφους σε περιβάλλον GIS.

Απαραίτητα Προσόντα

Αναζητούμε έναν υπεύθυνο άνθρωπο με όρεξη για εργασία, οργανωτικό, προσαρμοστικό, με ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, προθυμία, αποφασιστικότητα, ανεπτυγμένο αίσθημα ομαδικότητας, καλές επικοινωνιακές δεξιότητες.

Απαιτείται

  • Πτυχίο Τοπογράφου – Μηχανικού ή Γεωπόνου ή με παρεμφερές γνωστικό αντικείμενο
  • Ειδίκευση στην Γεωπληροφορική ή σε συναφές γνωστικό αντικείμενο
  • Ειδίκευση στην Τηλεπισκόπηση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Δίπλωμα οδήγησης

Επιπλέον, θα εκτιμηθεί

  • Προϋπηρεσία που σχετίζεται με την ανάλυση γεωγραφικών δεδομένων σε αγροτεμάχια με τη χρήση GIS
  • Ενασχόληση με γεωργικό τομέα και γεωργικά μηχανήματα

Παροχές

Παρέχεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, σύγχρονο περιβάλλον εργασίας και διαρκείς εκπαιδεύσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Μετά τη συλλογή και την αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα υπάρξει επικοινωνία μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.