Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/9/2019

Πωλητής - Πωλήτρια Κοσμηματοπωλείου

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα σε μορφη PDF με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.

Κύρια καθήκοντα:
  • Ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών
  • Τακτοποίηση εμπορευμάτων και διατήρηση τάξης στο κατάστημα
  • Πλήρη και βαθειά γνώση του προιοντικού καταλόγου του haritidis.gr για την σωστή εξυπηρέτηση και βοήθεια των πελατών
  • Μerchandising, οργάνωση και ευρεπής προβολής των display συμφωνα με πρότυπα
  • Συνεχής επικοινωνία με τους πελάτες για σίγουρη επίλυση καθε προβλήματος
  • Διαρκής παρακολούθηση και επίβλεψη παραγγελιών για την επιτυχημένη ολοκλήρωση τους και την ικανοποίηση των πελατών
  • Καταχώρηση νεων προιόντων
  • Υποστήριξη στο e-shop
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα σε νέα δημιουργικά project
  • Πλήρη κατανόηση της φιλοσοφίας του καταστήματος και παροχή ολοκληρωμένης εμπειρίας στους πελάτες για μεγιστοποίηση πωλήσεων και ικανοποίησης του πελάτη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στον κλάδο των πωλήσεων
  • Άριστη γνωση αγγλικών με ικανοτητα ρεαλιστικής επικοινωνίας
  • Άριστες γνώσεις ηλεκτρονικού υπολογιστή και σύγχρονων τεχνολογιών
  • Ισχυρή και αποδεδειγμένη ικανότητα στις πωλήσεις
  • Δυνατότητα πρωτοβουλίας και επίλυσης προβλημάτων γρήγορα και αξιόπιστα
  • Υπευθυνότητα, Συνέπεια, Εχεμύθεια και Αξιοπιστία
  • Δυνατό αισθητήριο κριτήριο και προσωπική αισθητική
  • Άνεση σε υπολογισμούς και βασικα λογιστικά θέματα
  • Ανεση στα social media και το digital marketing
Θα εκτιμηθούν
Η γενική παιδέια, η καλλιέργεια, η αγάπη για την μόδα, το design και το ηλεκτρονικό εμπόριο.

Παροχές

  • Πλήρες σταθερό ωράριο και ασφάλιση
  • Ανταγωνιστικός μισθός ανάλογα με τα προσόντα
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα ευχάριστο και όμορφο περιβάλλον με κορυφαίο εξοπλισμό
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Συνεχής εκπαίδευση τόσο στα κοσμήματα και τις πωλήσεις όσο και στην υποστήριξη του ηλεκτρονικού καταστήματος.