Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2019

Υπεύθυνος Συντήρησης

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό γνωστής βιομηχανίας με έδρα την ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης, αναζητούμε Υπεύθυνο Συντήρησης.

Υπεύθυνος Συντήρησης (Ref. 4577/MAI/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός χρονοδιαγράμματος εργασιών συντήρησης με στόχο τη διατήρηση του πάγιου εξοπλισμού της εταιρείας, κτιριακού, ηλεκτρολογικού και μηχανικού, σε ασφαλή και άψογη κατάσταση (Preventive troubleshooting, TPM)
  • Ανάθεση, επίβλεψη και συντονισμός ενεργειών προσωπικού που απασχολείται σε εργασίες συντήρησης, ηλεκτρολογικές και μηχανολογικές.
  • Ανάπτυξη, εφαρμογή και εξέταση των αρχείων του εξοπλισμού, ορίζοντας τις διαδικασίες και επαφές για την εξασφάλιση έγκαιρων μικρών επισκευών του εξοπλισμού
  • Διασφάλιση της αποκατάστασης βλαβών των μηχανών παράγωγης εντός χρονοδιαγράμματος
  • Παρακολούθηση της τεχνολογικής προόδου και των εξελίξεων στον τομέα της συντήρησης εγκαταστάσεων και ευθύνη ώστε όλο το προσωπικό συντήρησης να πληροφορείται τις τελευταίες μεταβολές
  • Σχεδιασμός, αποτίμηση και υλοποίηση του ετήσιου προϋπολογισμού της συντήρησης
  • Διασφάλιση της τήρησης όλων των απαιτήσεων ασφαλείας που προβλέπονται από τη νομοθεσία, ιδίως όσων αναφέρονται στους νόμους για την ασφάλεια και την υγιεινή στον χώρο εργασίας
  • Επικοινωνία με εξωτερικά συνεργεία και κατασκευάστριες εταιρίες των μηχανών
  • Κατάρτιση και παρακολούθηση αποθήκης ανταλλακτικών
  • Αξιολόγηση του τεχνικού τμήματος και εκπαίδευση

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Κάτοχος διπλώματος ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Άδεια συντήρησης ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων βιομηχανίας
  • Τουλάχιστον 3 ετών σχετική εργασιακή εμπειρία σε οργανωμένη βιομηχανία
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή Γνώση AutoCAD και MS Office
  • Γνώση μηχανολογικού και ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Αίσθημα ευθύνης, συνέπεια και ακεραιότητα
  • Δυνατότητα ταχύτατης αντίληψης των επιχειρησιακών απαιτήσεων και του επιχειρηματικού περιβάλλοντος
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Ηγετικές ικανότητες και ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας με επαγγελματική συμπεριφορά
  • Διορατικότητα και δυνατότητα αποτελεσματικού χειρισμού έκτακτων καταστάσεων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.