Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/05/2019

Υπεύθυνος Πωλήσεων ( Β2Β Βαπτιστικού Παιδικού Ενδύματος)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία στον χώρο του Παιδικού / Βαπτιστικού Ενδύματος αναζητά Υπεύθυνο Πωλήσεων για διαχείριση και ανάπτυξη Δικτύου Πωλήσεων Εσωτερικού & Εξωτερικού.

Καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός, ανάπτυξη και παρακολούθηση επιχειρηματικού σχεδίου πωλήσεων εγχώριας αγοράς και εξωτερικού.
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων.
  • Καταγραφή τάσεων αγοράς και ανταγωνισμού .
  • Υπεύθυνος διαχείρισης, διατήρησής και ανάπτυξης πελατολογίου εσωτερικού.
  • Παρακολούθηση και Προετοιμασία Report στοχοποίησης και αποτελεσμάτων πωλήσεων .
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών για την επίτευξη στόχων πωλήσεων .
  • Οργάνωση εκτέλεση και ανάπτυξη σχεδιασμού πωλήσεων εξωτερικού.
  • Υποστήριξη και οργάνωση εταιρικών εκθέσεων.
  • Ανάπτυξη, Διαχείριση και παρακολούθηση των πελατών και αντιπροσώπων του εξωτερικού.
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση της στρατηγικής πωλήσεων των εξαγωγών.
  • Ανάπτυξη Δικτύου Πωλήσεων Εξωτερικού. Υποστήριξη συμμετοχής εταιρείας σε εκθέσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση.
  • Πτυχίο ΑΕΙ | ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση Αγγλικής, και Δεύτερη γλώσσα επιθυμητή (ιταλικά)
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS OFFICE.
  • Γνώση και Εμπειρία σε ERP.
  • Oργανωτικός-η, με προσοχή στην λεπτομέρεια,
  • Ενεργητικός-η.
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών.
  • Ικανότητα Επίτευξης αποτελεσμάτων ανάπτυξης κ επιτεύξεις στόχων.
  • Διατήρηση ισχυρών σχέσεων με πελάτες.
  • Δυνατότητα ταξιδιών.
  • Προοπτική εξέλιξης.

Παροχές

  • Μισθός + Μπόνους