Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/5/2023

Διαχειριστής /στρια Social Media, Marketing & Ανάπτυξης Πωλήσεων

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΒΕΡΟΙΑ

Η εταιρεία ΑΛ.ΣΚΟΥΡΤΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.Β.Ε. ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ (ALFOODS) αναζητεί εργαζόμενο/η για πλήρη απασχόληση στον τομέα της διαχείρισης των social media, του marketing και των πωλήσεων για τα γραφεία της στην Βέροια.

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη των ιστοσελίδων της εταιρίας
  • Διαχείριση & δημιουργία του marketing material
  • Δημιουργία & αποστολή μαζικών emails μέσω MailChimp ή άλλου προγράμματος
  • Διαχείριση Google Analytics & Facebook Business
  • Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων στη διαχείριση και ανάπτυξη των πελατών
  • Συντονισμός των ενεργειών μάρκετινγκ, συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης του περιεχομένου του ιστότοπου και των κοινωνικών δικτύων
  • Επικοινωνία με τους πελάτες μέσω τηλεφώνου, email και προσωπικής επίσκεψης στο γραφείο της εταιρείας
  • Υποστήριξη σε άλλες δραστηριότητες που αφορούν το τμήμα πωλήσεων και μάρκετινγκ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές Marketing
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Καλός χειρισμός Wordpress
  • Πολύ καλή γνώση των social media
  • Επιθυμητή γνώση επεξεργασίας εικόνας και βίντεο (π.χ Photoshop, CorelDRAW και Canva)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Οργανωτικό πνεύμα / Ομαδικότητα / Ευελιξία

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Θέση πλήρους απασχόλησης
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη