Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/09/2021

Εξωτερικός Πωλητής (Μακεδονία)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η lmw αναζητά έναν Εξωτερικό Πωλητή για την περιφέρεια της Mακεδονίας, για λογαριασμό εταιρίας που δραστηριοποιείται στον κλάδο της λιανικής και χονδρικής πώλησης αθλητικής ένδυσης, με εδρά τα ωάννινα.

Αρμοδιότητες:

• Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρίας
• Διαχείριση και διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου στις περιοχές αρμοδιότητας
• Ανάπτυξη και διεύρυνση πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης
• Λήψη παραγγελιών, σύνταξη οικονομικών προσφορών και τακτικές επισκέψεις στις περιοχές αρμοδιότητας
• Εξυπηρέτηση και εκπαίδευση των πελατών στα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρίας
• Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων ή προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B τουλάχιστον 2 έτη
• Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office
• Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και τήρησης των χρονοδιαγραμμάτων
• Δίπλωμα Οδήγησης Β’
• Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και μηνιαίο ατομικό bonus επιτευξιμότητας στόχων
• Κάλυψη εξόδων μετακίνησης και παροχή εταιρικού τηλεφώνου
• Προοπτικές περαιτέρω ανάπτυξης σε πιο σύνθετους ρόλους