Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/4/2019

Υπεύθυνος Λογιστηρίου (Kαλοχώρι)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ψάχνουμε για την ομάδα μας στο Καλοχώρι της Θεσσαλονίκης: Υπεύθυνο Λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες:
• Διαχείριση εισαγωγών / εξαγωγών, κοστολόγηση
• Ευθύνη για την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος Οικονομικής Διαχείρισης
Ταμειακή διαχείριση – τράπεζες – αξιόγραφα
• Επιβλέπει την ετοιμασία, διαχείριση και αναθεώρηση του προϋπολογισμού της Εταιρείας
• Έχει την ευθύνη για την ετοιμασία αναφορών
• Διαχειρίζεται τα φορολογικά θέματα της Εταιρείας
• Διατηρεί άριστη σχέση και συνεργασία με τους εξωτερικούς συνεργάτες όπως ελεγκτές, τράπεζες, κτλ.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
• Άριστη γνώση ERP
• Υψηλή εξοικείωση με Η/Υ και MS Office (κυρίως Excel)
• Επαγγελματική συνέπεια, οργάνωση και μεθοδικότητα
• Σημαντική προϋπηρεσία σε οργανωμένο λογιστήριο
• Καλή γνώση ΕΛΠ, ΔΛΠ φορολογικής και εργατικής νομοθεσίας.
• Πολύ καλές διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
• Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές ικανότητες

Παροχές

• Διαρκή εκπαίδευση και επιμόρφωση
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
• Περιβάλλον συνεργασίας και υποστήριξης