Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2020

Assistant Technical Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις προϋπηρεσία ως Assistant Technical Manager στο τεχνικό τμήμα βιομηχανίας;

Θέλεις να εργαστείς στο περιβάλλον μιας μεγάλης και ταχύτατα αναπτυσσόμενης βιομηχανίας τροφίμων;

Εάν η απάντηση είναι ναι, η θέση του Assistant Technical Manager είναι η ευκαιρία που αναζητούσες.

Για αυτό στείλε μας την αίτησή σου, τώρα!

Οι αρμοδιότητες σου, ως Assistant Technical Manager, θα περιλαμβάνουν:
  • Επίβλεψη και οργάνωση λειτουργίας τεχνικού εξοπλισμού της παραγωγής
  • Συμμετοχή στις δραστηριότητες του τεχνικού τμήματος
  • Συντονισμός και επίβλεψη των μηχανικών του τεχνικού τμήματος
  • Έγκαιρη διάγνωση και επίλυση προβλημάτων του εξοπλισμού
  • Συμπλήρωση αναφορών και προτάσεις για την βελτιστοποίηση των διαδικασιών
  • Παρακολούθηση της επίτευξης των KPIs, ανάλυσή τους και αναφορά στον Τεχνικό Διευθυντή
  • Σχεδιασμός – τεχνική αποτύπωση των γραμμών παραγωγής
  • Υποβολή προτάσεων σε τακτική βάση βάσει σχεδίων, για τις βελτιώσεις των γραμμών παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος Assistant Technical Manager θα διαθέτει τα εξής προσόντα:
  • Πτυχίο Μηχανικού AEI ή ΤΕΙ. Θα εκτιμηθεί η κατοχή πτυχίου ή μεταπτυχιακού με αντικείμενο την Ηλεκτρολογία.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-4 ετών, σε υπεύθυνο πόστο τεχνικού τμήματος βιομηχανίας τροφίμων.
  • Εμπειρία σε οργάνωση και διοίκηση ομάδας
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και λογισμικών ERP
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευελιξία, συνέπεια, αξιοπιστία

Παροχές

Στον κατάλληλο υποψήφιο που θα επιλεγεί ως Assistant Technical Manager, η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Περιθώρια εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και κατάρτιση
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του Assistant Technical Manager σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Εάν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες μετά την ολοκλήρωση της αίτησης, μπορείς να καλέσεις στο 2310414731 και να ζητήσεις τη Χριστίνα Στερκέση. #engineeringjobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.