Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/09/2021

Υπάλληλος Τμήματος Λογιστηρίου & Προμηθειών- Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εισαγωγική Ανώνυμη Εμπορική Εταιρεία Ανταλλακτικών Φορτηγών - Λεωφορείων ζητάει για άμεση πρόσληψη Υπάλληλο για το τμήμα Λογιστηρίου / Εισαγωγών/ Βοηθό Λογιστή.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης (ωράριο 8πμ - 5μμ)

Αρμοδιότητες:

  • Λογιστικές εγγραφές - καταχωρίσεις μηχανογραφημένης λογιστικής-κύκλωμα εισαγωγών σε ERP Soft1
  • Δημιουργία στατιστικών πινάκων
  • Δημιουργία cash flow
  • Budgeting
  • Συμμετοχή στις εργασίες προετοιμασίας μηνιαίων φορολογικών υποχρεώσεων (ΦΠΑ, VIES, ΙΝΤRASTAT, MYDATA, ΦΜΥ)
  • Συμφωνίες υπολοίπων πελατών - προμηθευτών
  • Διεκπεραιώσεις τραπεζών - εξωτερικές εργασίες λογιστηρίου
  • Υποστήριξη στις λοιπές εργασίες του λογιστηρίου
  • Έλεγχος Παραστατικών πωλήσεων - αγορών - αποθήκης
  • Παραγγελίες οίκων εξωτερικού & έλεγχος αποστολών
  • Οργάνωση και τήρηση αρχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΤΕΙ ή ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση advanced excel για  δημιουργία συγκριτικών στατιστικών πινάκων, pivot tables, ελέγχων τιμολογίων και παραγγελιών
  • Άριστη γνώση χειρισμού ERP (SOFT1)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση σε δυναμικά αναπτυσσόμενο επιχειρησιακό περιβάλλον
  • Υπεύθυνος - δραστήριος - οργανωτικός χαρακτήρας
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

  Πρόγραμμα Ιδιωτικής Ασφάλισης

Παρακαλούμε η αποστολή των βιογραφικών να γίνεται στο email: info@kothros.com