Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/01/2020

Ηλεκτρολόγος Βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε. με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, ζητά: Ηλεκτρολόγο Βάρδιας.

Η Ιωνική Σφολιάτα Α.Ε., από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα ζητεί για άμεση πρόσληψη ενός δυναμικού Ηλεκτρολόγου Βάρδιας του τεχνικού τμήματος του εργοστασίου στη περιοχή Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Λειτουργία και αποκατάσταση βλαβών εγκαταστάσεων
  • Πραγματοποίηση προληπτικών ελέγχων στον εξοπλισμό του εργοστασίου
  • Καθημερινή επιθεώρηση εγκαταστάσεων και εκτέλεση των εργασιών παραγωγής
  • Εντοπισμός προβλημάτων σε θέματα ορθής λειτουργίας των συστημάτων και αποκατάσταση βλαβών
  • Τήρηση κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στον τομέα αρμοδιότητάς του
  • Άμεση συνεργασία με όλα τα τμήματα του Εργοστασίου
  • Προγραμματισμός τακτικής και προληπτικής συντήρησης
  • Αποκατάσταση έκτακτων βλαβών
  • Συνεργασία με τους Προϊσταμένους Βάρδιας για την εξασφάλιση της ομαλής και χωρίς καθυστερήσεις λειτουργίας γραμμών παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Τεχνολογικής Εκπαίδευσης ή Ανώτερης ή Μέσης Σχολής με ειδικότητα Ηλεκτρολόγου
  • Ελάχιστη Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 2-3 χρόνια και ιδιαίτερα σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Εργατικότητα, υψηλή απόδοση υπό πίεση
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανία τροφίμων θα εκτιμηθεί
  • Άριστη προφορική & γραπτή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ, MS-Office, AutoCad, Illustrator, PLM, etc.
  • Οργανωτικές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα και εξαιρετικές ικανότητες ηγεσίας ποικιλόμορφης ομάδας
  • Ανεπτυγμένα Soft-skills για την αποτελεσματική διαχείριση ομάδας

Παροχές

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών Ετήσιο Μικτό Μισθό 17.000 Ευρώ βάση εμπειρίας
  • Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Μπόνους επίτευξης στόχων – Επιβράβευση αποδοτικότητας