Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/3/2023

Digital Content Editor

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι

Εταιρεία Διαδικτύου με έδρα στην Αθήνα που δραστηριοποιείται στον κλάδο της Εκπαίδευσης ζητά Digital Content Editor. Η θέση εργασίας είναι remote (εργασία από το σπίτι).

Ο Digital Content Editor θα αναλάβει τη δημιουργία και την ενσωμάτωση περιεχομένου υψηλής ποιότητας στην καινοτόμα πλατφόρμα της εταιρείας μας.

Αρμοδιότητες

  • Εισαγωγή σημαντικών δεδομένων/πληροφοριών στην πλατφόρμα, με έμφαση στη λεπτομέρεια και κατόπιν αποτελεσματικού ποιοτικού ελέγχου
  • Έρευνα λέξεων-κλειδιών και δημιουργία SEO-friendly περιεχομένου
  • Επεξεργασία και μετάφραση ελληνικού & αγγλικού περιεχομένου
  • Επίλυση σφαλμάτων/προβλημάτων που μπορεί να προκύψουν
  • Έρευνα, επεξεργασία και resize φωτογραφιών
  • Διαχείριση-παρακολούθηση excels και άλλων εργαλείων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Ελληνικών & Αγγλικών
  • Άριστες γνώσεις/δεξιότητες Η/Υ
  • Καλές δεξιότητες επεξεργασίας/διόρθωσης κειμένου
  • Ισχυρές αναλυτικές δεξιότητες και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και έντονο αίσθημα ευθύνης
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου και ολοκλήρωσης εργασιών εντός προθεσμιών
  • Γνήσιο ενδιαφέρον για την ανάπτυξη της εταιρείας & τη χρήση νέων τεχνολογιών
  • Αυτονομία, ενθουσιασμός και ομαδικό πνεύμα

Θα εκτιμηθούν, εάν υπάρχουν:

  • Ενεργό δελτίο ανεργίας
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Εξοικείωση με Web Platforms & CMS
  • Εξοικείωση με το Adobe Photoshop
  • Γνώση πρακτικών & εργαλείων έρευνας λέξεων-κλειδιών (π.χ. Ahrefs)

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση εξ αποστάσεως
  • Συνεχής εξέλιξη & υποστήριξη
  • Δημιουργικό και ευχάριστο περιβάλλον, με μία ομάδα από νέους, φιλικούς και ικανούς ανθρώπους
  • Ευέλικτο ωράριο εργασίας

Ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτησή σου!