Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2020

Key account representative

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Key Account representative σε μια από τις μεγαλύτερες FMCG εταιρείες;

Είσαι επικοινωνιακός και έχεις πάθος με την διαχείριση και εξυπηρέτηση πελατών στο χώρο των super markets;

Εάν επιθυμείς να εργασθείς σε μία από τις κορυφαίες εταιρείες στο χώρο του τροφίμου, τότε αυτή θέση είναι για σένα!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Key Account representative είναι:
  • Εφαρμογή όλων των εμπορικών δραστηριοτήτων και την πρόταση καινοτόμων δράσεων και ιδεών
  • Αποτελεσματική διαχείριση πελατών
  • Διασφάλιση της διαθεσιμότητας (διανομή και αποθέματα) μέσω τακτικών επισκέψεων στα σημεία πώλησης
  • Εφαρμογή της στρατηγικής διαχείρισης και καναλιού στην περιοχή ευθύνης
  • Δημιουργία και διατήρηση εξαιρετικών σχέσεων με υφιστάμενους και δυνητικούς πελάτες

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Key Account representative θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 2-3 έτη εργασιακή εμπειρία σε τομέα FMCG
  • Άπταιστη χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση H/Y και προγραμμάτων MS Office
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο στόχο και το αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία
  • Δυνατότητα ταξιδίων

Παροχές

Στον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση του Key Account representative, η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μισθό και σύστημα bonus
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και έξοδα μετακίνησης
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας και συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του Key Account representative σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο 2106770523 και να ζητήσεις την Κατερίνα Λιόση.#salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.