Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/02/2023

Social Media and Marketing Assistant

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Βιομηχανική - Εμπορική εταιρεία στο χώρο του υφάσματος αναζητεί Social Media and Marketing Assistant για τα γραφεία με έδρα το Κορωπί

Απαραίτητα Προσόντα

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη στο σχεδιασμό υλικού μάρκετινγκ για online και offline καμπάνιες
  • Υποστήριξη στη δημιουργία, τον προγραμματισμό και τη διαχείριση περιεχομένου για τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης
  • Υποστήριξη στη διαχείριση και την ενημέρωση των ιστοσελίδων της εταιρίας
  • Αναζήτησή νέων αγορών και ενημέρωση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Σχεδιασμός και διαχείριση προωθητικών ενεργειών
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός και εκτός Ελλάδος

Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου ή τελειόφοιτος στο Marketing ή την Επικοινωνία
  • Άριστη γνώση εργαλείων του Microsoft Office και Αγγλικών
  • Εμπειρία στη διαχείριση εταιρικών προφίλ κοινωνικής δικτύωσης (π.χ. LinkedIn, Twitter, Facebook, YouTube)
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη σε B2B

Παροχές

  • Παρέχεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη και εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον και δυνατότητες εξέλιξης