Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/1/2023

Sous Chef - Αυστρία

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΥΣΤΡΊΑ- ΕΛΒΕΤΙΑ- ΓΕΡΜΑΝΙΑ- ΙΤΑΛΙΑ | Αυστρία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Sous Chef για πολυτελή ξενοδοχεία 4* και 4*S στην Αυστρία με ημερομηνία έναρξης εργασίας τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Θέλετε να βελτιώσετε την καριέρα σας στον ξενοδοχειακό κλάδο;
Αυτή η ευκαιρία εργασίας σίγουρα θα σας πάει στο επόμενο επίπεδο.
Κάντε αίτηση τώρα και γίνετε μέλος ενός από τα πιο αποκλειστικά χειμερινά θέρετρα στην Ευρώπη!

Η NEXT STEP career network συνεργάζεται με πάνω από 400 πολυτελή ξενοδοχεία σε Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία και Νότιο Τιρόλο της Ιταλίας και εγγυάται πως μπορεί να σας εξασφαλίσει την θέση που ανταποκρίνεται 100% στις ικανότητες και επιθυμίες σας.

Επικοινωνήστε μαζί μας και θα σας συνοδεύσουμε κατά τη διάρκειας της συνολικής διαδικασίας πρόσληψης και ένταξής σας στο νέο εργασιακό περιβάλλον.

Αυτή τη στιγμή αναζητούμε ενθουσιώδη και ικανό Sous Chef, για λογαριασμό συνεργατών μας, πολυτελή χειμερινά θέρετρα στην Αυστρία, με έναρξη απασχόλησης τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Μαγειρικής Τέχνης / Γαστρονομίας
• Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, τουλάχιστον 3 ετών, σε πολυτελές ξενοδοχείο ή εστιατόριο υψηλών προδιαγραφών
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας, η γνώση της Γερμανικής είναι σημαντικό πλεονέκτημα
• Η Γερμανοαυστριακή ή DACH/ Αλπική εργασιακή εμπειρία είναι απαραίτητη
• Άριστη χρήση και γνώση των διαφόρων μεθόδων προετοιμασίας και μαγειρέματος, του εξοπλισμού και των συστατικών, εργαλείων και διαδικασιών
• Ικανότητα αναπλήρωσης του Executive Chef όταν απαιτείται
• Γνώση και ικανότητα παρακολούθησης δαπανών και διαχείρισης προϋπολογισμών
• Αίσθημα ευθύνης και υπερηφάνειας για τον αντίκτυπο της απόδοσης σας στην επιτυχία του ξενοδοχείου
• Ενθουσιώδης επαγγελματίας με πάθος για το φαγητό και δυνατή επιθυμία να μάθει και να εργαστεί σκληρά
• Ικανότητα διενέργειας πολλαπλών εργασιών και αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση
• Ικανότητα να συνδιευθύνει και να παρακινεί μια διεθνή ομάδα
• Προσωπικότητα με διεθνή ομαδικό προσανατολισμό και έντονη προθυμία να εργαστεί στο εξωτερικό
• Κάτοχος ευρωπαϊκού διαβατηρίου ή ταυτότητας

Αρμοδιότητες

• Ο Sous Chef είναι ο κύριος και άμεσος βοηθός του Executive Chef
• Δημιουργία μενού που αναβαθμίζει τη γαστρονομική εμπειρία των πελατών
• Υποβολή προτάσεων διαχείρισης κόστους των απαραίτητων στοιχείων που απαρτίζουν το μενού
• Δημιουργία και δοκιμή νέων μενού
• Παροχή σχολίων και ανατροφοδότησης σχετικά με την ποιότητα των τροφίμων που προέρχονται από μεγάλες ποσότητες αγορών
• Υπεύθυνος για τη διασφάλιση ότι η συνολική διαδικασία της προετοιμασίας των τροφίμων είναι σύμφωνη με τις ισχύουσες κανονιστικές οδηγίες
• Υπεύθυνος για την τήρηση και συμμόρφωση με όλα τα σχετικά πρότυπα υγείας, ασφάλειας και υγιεινής
• Υπεύθυνος σχεδιασμού τυποποιημένων οδηγιών παρουσίασης για κάθε πιάτο
• Παρακολούθηση των αποθεμάτων στα είδη συχνής χρήσης
• Αναζήτηση μεθόδων για τη μείωση σπατάλης των σπάνια χρησιμοποιούμενων ειδών
• Τακτική συμμετοχή στη διαχείριση και οργάνωση ομάδας

Παροχές

• Έναρξη απασχόλησης τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023, εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση
• Άδεια με πληρωμένες αποδοχές
• Συνολικές ετήσιες μεικτές απολαβές από € 51.500/Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, σύνολο 14 μισθών ετησίως, 6 εργάσιμες ημέρες/εβδομάδα
• Πλήρες πακέτο κοινωνικής ασφάλισης (συμπεριλαμβάνεται η οδοντιατρική κάλυψη)
• Δωρεάν διαμονή σε ιδιωτικό δωμάτιο
• Παροχή δωρεάν ισορροπημένης και ποιοτικής διατροφής (3 γεύματα/ ημέρα), ακόμη και για τις ημέρες που δεν εργάζεστε (days off)
• Διάφορες επιπλέον παροχές, π.χ. χρήση υπηρεσιών spa, γυμναστηρίων και χώρων ευεξίας, εκπτώσεις σε εισιτήρια εισόδου σε χώρους SKI κ.α. Οι παροχές θα καθοριστούν από το ξενοδοχείο στον εργαζόμενο
• Δωρεάν υποστήριξη στην ελληνική γλώσσα καθ΄ όλη τη διαδικασία
• Παροχή βοήθειας ως προς τις διαδικασίες ταξιδιού
• Δεν υφίσταται καμία οικονομική επιβάρυνση για την παροχή υπηρεσιών του πρακτορείου μας
• Παροχή υποστήριξης 24/7
• Η συνολική διαδικασία πρόσληψης και ένταξης είναι εύκολη και δεν επιφέρει στρες

Εάν έχετε ό,τι χρειάζεται, θα χαρούμε να σας ακούσουμε!
Παρακαλούμε να αποστείλετε το ανανεωμένο βιογραφικό σας, συνοδευόμενο από μία χαμογελαστή επαγγελματική
φωτογραφία σας με στολή, φωτογραφίες από τα πιάτα σας και συστατικές επιστολές.

LET US TAKE CARE OF YOUR CAREER
Learn more about NEXT STEP Career Network on our website