Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/3/2020

B2B Sales Consultant (Τεχνολογικό Λογισμικό)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης.
H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον τομέα της αυτοκινητοβιομηχανίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

• Διατήρηση του υφιστάμενου και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
• Χαρτογράφηση και παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού
• Συμφωνίες υπολοίπων τιμολογίων πελατών
• Τήρηση των διαδικασιών και της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας
• Εκπαίδευση και υποστήριξη των πελατών στα προϊόντα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ τεχνολογικής κατεύθυνσης
• Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Γνώσεις στο χώρο του αυτοκινήτου θα εκτιμηθούν
• Δυνατότητα πραγματοποίησης επαγγελματικών ταξιδιών
• Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες και διάθεση για εργασία
• Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες στην διαχείριση πελατών

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Πρόσθετες μεταβλητές παροχές βάση απόδοσης
• Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
• Ευκαιρίες εξέλιξης