Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/05/2021

ACCOUNT MANAGER (Senior Consultant)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H MASTER PLUS hr για λογαριασμό πελάτη της στον κλάδο των συμβουλευτικών υπηρεσιών αναζητά 2 (δύο) άτομα για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

ACCOUNT MANAGER (Senior Consultant) ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Αρμοδιότητες:
• Διερεύνηση των αναγκών των πελατών.
• Συνεχή υποστήριξη πελατολογίου.
• Ανάπτυξη νέου πελατολογίου.
• Διαχείριση αιτημάτων.
• Δημιουργία και παρουσίαση οικονομικών προσφορών προς τους πελάτες.
• Συμμετοχή στην διαμόρφωση της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας.
• Συστηματική παρακολούθηση & αναφορά των ενεργειών του ανταγωνισμού.

Όλες οι αιτήσεις θα εξετασθούν με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ, σε ένα από τους τομείς Οικονομικών, Marketing, Management, Human Resources.
• Εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη στην διαχείριση εταιρικών πελατών και στις πωλήσεις υπηρεσιών Β2Β.
• Άριστη χρήση Η/Υ, MS Office, Internet.
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
• Πελατοκεντρική αντίληψη.
• Ισχυρές διαπραγματευτικές ικανότητες
• Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές ικανότητες, ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας, μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη.
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων.
• Άδεια οδήγησης Ι.Χ.

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
• Συνεχή εκπαίδευση.
• Προοπτικές εξέλιξης.