Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/02/2021

Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Γνωστή αντιπροσωπεία ηλεκτρικών συσκευών κορυφαία στον κλάδο της απευθείας πώλησης, ζητά να καλύψει τη θέση Marketing Assistant για τα κεντρικά της γραφεία στο Μαρούσι

Περιγραφή θέσης:
  • Υποστήριξη του υπευθύνου Επικοινωνίας & Μάρκετινγκ.
  • Διαμόρφωση και αποστολή newsletters, διαχείριση και συγκέντρωση στοιχείων συνδρομητών.
  • Υποστήριξη στο σχεδιασμό και υλοποίηση των web, marketing database, e-mail, social media, display advertising campaigns.
  • Υποστήριξη στη διοργάνωση και συντονισμό εκδηλώσεων
  • Υποστήριξη στο σχεδιασμό, την εφαρμογή, την παρακολούθηση καμπανιών μάρκετινγκ (παραδοσιακών ή ψηφιακών) και ενημέρωση για τις νέες τάσεις.
  • Υποστήριξη στην ανάπτυξη (συγγραφή & επιμέλεια) και διανομή επικοινωνιακού και λοιπού προωθητικού υλικού (έντυπα, φυλλάδια κ.λπ.).
  • Απάντηση σε ερωτήματα μέσω email ή κοινωνικών μέσων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στα αντικείμενα του μάρκετινγκ και / ή την επικοινωνία ή άλλο σχετικό αντικείμενο.
  • Γνώση και εμπειρία πάνω στην χρήση των social media
  • Βασικές γνώσεις των αρχών social media (paid media & analytics)
  • Δημιουργική γραφή (content στα social media ή στο website)
  • Καλή γνώση του διαχειριστικού εργαλείου Business Manager του Facebook (για άμεση ανταπόκριση στα ερωτήματα)
  • Καλή γνώση του Adobe Creative Suite
  • Καλή γνώση των Content Management Systems (e.g. WordPress)
  • Καλή γνώση ενημέρωσης και διαχείρισης e-commerce