Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/8/2019

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΟΥΛΓΑΡΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή σε εταιρεία ανανεώσιμων πηγών ενέργειας με έδρα στη περιοχή Βούλγαρη της Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Λογιστικές εγγραφές
  • Εμπορική διαχείριση εταιρίας
  • Παρακολούθηση εισπράξεων και εκτέλεση πληρωμών
  • Τιμολόγηση
  • Σύναψη συμβάσεων με πελάτες
  • Συμφωνίες υπολοίπων & τραπεζών
  • Εκτέλεση Μισθοδοσίας
  • Financial Reports & Cash Flow
  • Τήρηση αρχείου λογιστικών παραστατικών
  • Τήρηση ταμείου
  • Προβλέψεις (Forecasting)
  • Προετοιμασία και υποβολή όλων των απαραίτητων εγγράφων στις φορολογικές αρχές
  • Ανάληψη άλλων σχετικών καθηκόντων που ίσως απαιτούνται από τον Γενικό Διευθυντή
  • Εξωτερικές εργασίες σε τράπεζα, ΙΚΑ & λοιπούς φορείς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής από ΑΕΙ ή ΤΕΙ Λογιστικής