Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/12/2020

Αδειούχος Χειριστής Ανυψωτικού Μηχανήματος Κατάψυξης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ανώνυμη εταιρεία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα ζητεί για άμεση πρόσληψη Αδειούχο Χειριστή Ανυψωτικού Μηχανήματος Κατάψυξης για τη διαχείριση των αποθηκών της.

Οι Αρμοδιότητες της θέσης είναι :
• Η φυσική και ηλεκτρονική παρακολούθηση των ειδών που διακινούνται προς παραγωγή και πελάτες (Α’ Β΄ Υλών & Ετοίμων προϊόντων)
• Η ασφαλής φόρτωση και εκφόρτωση των προϊόντων και η αποθήκευσή τους – προετοιμασία παραγγελιών (Picking - Packing/ πακετοποίηση) και καταχώρησή τους στο ERP της εταιρείας.
• Η τροφοδοσία των γραμμών παραγωγής
• Η εκτέλεση των αιτήσεων αγορών και η παραλαβή των αντίστοιχων ειδών
• Η επιμέλεια, ασφάλεια και καθαριότητα των χώρων της αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

• Άδεια Χειριστού Ηλεκτροκίνητων Μηχανημάτων (τουλάχιστον Δ’ Τάξεως) σε ισχύ
• Εμπειρία εργασίας σε οργανωμένη αποθήκη, με σύγχρονα μηχανήματα reach trucks, συλλογής παραγγελιών (order pickers)
• Εμπειρία επίβλεψης βοηθών χειριστών και συντήρησης των μηχανημάτων
• Απολυτήριο λυκείου.
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
• Εξοικείωση ηλεκτρονικών προγραμμάτων Αποθήκης WMS - EnterSoft θα εκτιμηθεί)
• Γνώσεις συντήρησης περονοφόρου
• Ομαδικό πνεύμα με θετική αντιμετώπιση προβλημάτων
• Ικανότητα οργάνωσης και ευελιξίας – ανάπτυξης πρωτοβουλιών
• Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση εταιρίας κατεψυγμένων προϊόντων ή αποθήκη ψυγείου
• Ικανότητα τοποθέτησης προϊόντων και προετοιμασίας παραγγελιών σε περιβάλλον αποθήκης-κατάψυξης
• Τήρηση των κανόνων και διαδικασιών σχετικά με την ασφάλεια, την υγιεινή και την ποιότητα ISO, BRC, TAPA

Παροχές

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών για χειριστές με ενεργό δίπλωμα.
• Πενθήμερη
• Ομαδική Ασφάλιση
• Εκπαίδευση