Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2023

Business Developer (Tobacco)-Ηράκλειο

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας πολυεθνικής εταιρείας που απασχολείται στον κλάδο των καπνικών προϊόντων, δυναμικούς υποψηφίους που θα στελεχώσουν θέσεις Business Developer στην περιοχή του Ηρακλείου.

Ημέρες και Ωράριο απασχόλησης: 5νθήμερη & 8ωρη απασχόληση, Δευτέρα έως Παρασκευή, 08:30-16:30

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:
  • Ανάπτυξη και διατήρηση των άριστων επαγγελματικών σχέσεων που διατηρεί η εταιρεία με το ήδη υπάρχον και δυνητικό πελατολόγιο του τομέα ευθύνης του/της
  • Παραγγελιοληψία και δρομολόγηση διανομής των προϊόντων εντός του τομέα ευθύνης
  • Διαχείριση, δημιουργία και βελτιστοποίηση συμφωνιών και εμπορικής πολιτικής που διατηρεί η εταιρεία με ήδη υπάρχον και δυνητικό πελατολόγιο
  • Επίβλεψη και βελτιστοποίηση προβολής των προϊόντων της εταιρείας στα σημεία λιανικής πώλησης
  • Οργάνωση και διαχείριση του χώρου προβολής του προϊόντος με σκοπό και τη μεγιστοποίηση της προβολής και αναγνωσιμότητας του
  • Υιοθέτηση και ενεργή συνεισφορά στο όραμα, την επαγγελματική κουλτούρα και στρατηγική του οργανισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία 1-2 έτη σε ρόλο πωλήσεων (merchandising, promotion, b2b)
  • Εργασιακή εμπειρία σε πωλήσεις στον κλάδο FMCG θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες & επαγγελματισμός
  • Εξωστρέφεια, δυναμισμός, φιλοδοξία και εργατικότητα
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Προσήλωση στην επίτευξη των στόχων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών : 1300 €
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό & έξοδα κίνησης
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και συνεχούς εκπαίδευσης
  • Σύμβαση ορισμένου χρόνου με προοπτική ανανέωσης