Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/6/2021

Υπεύθυνη Οροφοκομίας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Υπεύθυνο-η Οροφοκομίας για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2021.

Αρμοδιότητες :
• Προσλαμβάνει και εκπαιδεύει προσωπικό για το Τμήμα Οροφοκομίας.
• Σχεδιάζει το πρόγραμμα του προσωπικού (βάρδιες, αργίες κλπ.).
• Προγραμματίζει τον καθαρισμό των δωματίων σύμφωνα με τις κρατήσεις και ενημερώνεται για ειδικά αιτήματα πελατών που αφορούν την καθαριότητα των δωματίων τους.
• Εποπτέυει το προσωπικό και ελέγχει την καθαριότητα στα δωμάτια, στην αίθουσα πρωινού αλλά και στους υπόλοιπους χώρους του ξενοδοχείου.
• Διασφαλίζει πως όλες οι εργασίες καθαριότητας εκτελούνται βάσει διεθνών προτύπων ασφάλειας και υγιεινής αλλά και όσων ορίζει το ξενοδοχείο.
• Είναι υπεύθυνη για τη διαχείριση των προμηθειών του τμήματος.
• Συνεργάζεται με το Τμήμα Συντήρησης ώστε να επιλύονται τεχνικά προβλήματα που εντοπίζονται.
• Συμμετέχει στις εργασίες καθαριότητας όταν οι συνθήκες το επιβάλλουν.
• Αναφέρεται στον/στην Hotel Manager.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4* ή 5*
• Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητα multi-tasking και επιλύσης προβλημάτων
• Διοικητικές ικανότητες και ικανότητα συντονισμού ομάδας
• Προσανατολισμός στην παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας και προδιαγραφών
• Καλή γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά Προσόντα:
• Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ Τουριστικών Επαγγελμάτων επιθυμητό

Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.

Παροχές

Παρέχονται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση