Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/3/2021

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα παραγωγής φυσικών προϊόντων από ρόδι, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και συνεχώς ανοδική πορεία, στο πλαίσιο της ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της στον τομέα των πωλήσεων, αναζητά πωλητή για δράση στην περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας.

Περιγραφή θέσης / καθήκοντα:
  • Μέριμνα για συνεχή παρουσία προϊόντων στα ράφια των ενεργών καταστημάτων
  • Ανανέωση προϊόντων στα σημεία πώλησης
  • Παροχή Υποστήριξης Δικτύου Ειδικών Συνεργατών και Πελατών
  • Ανάπτυξη νέου Πελατολογίου Συνεργασιών σε κανάλια Διανομής Λιανεμπορίου, Χονδρεμπορίου και Horeca
  • Προγραμματισμός και Διαχείριση προωθητικών ενεργειών σε Τοπικές Αλυσίδες
  • Εφαρμογή Εμπορικής και Πιστωτικής Πολιτικής της Εταιρείας
  • Ενεργή συμμετοχή στην επίτευξη στόχων Πωλήσεων
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα (ακαδημαϊκά / επαγγελματικά):

  • Απολυτήριο Λυκείου, επιθυμητή τριτοβάθμια εκπαίδευση
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση Η/Υ και νέων τεχνολογιών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, για τους άνδρες
  • Αγγλικά
  • Δίπλωμα οδήγησης

Ατομικές ικανότητες:

  • Ευχέρεια λόγου
  • Ομαδικότητα
  • Συνέπεια και άνεση στην επικοινωνία
  • Ενεργητικότητα
  • Δυνατότητα μετακινήσεων

Παροχές

Μισθός / Παροχές:
  • Πλήρης απασχόληση
  • Βασικός μισθός και επιπλέον bonus αναλόγως των αποτελεσμάτων
  • Αυτοκίνητο
  • Κινητό Τηλέφωνο