Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/06/2023

Υπεύθυνος Έργων Κατασκευής (Construction Manager)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Tectus Design είναι ένας αξιόπιστος ηγέτης στον τομέα της κατασκευής, προσφέροντας ολοκληρωμένες λύσεις για πάνω από 35 χρόνια. Ειδικευόμαστε σε κατασκευές end-to-end, από τον σχεδιασμό μέχρι την ολοκλήρωση, με ακλόνητη δέσμευση για συνέπεια και προσεκτικό χρονοδιάγραμμα. Είμαστε περήφανοι για την εμπειρία και τη γνώση μας που μας επιτρέπει να διασφαλίζουμε την ποιότητα σε κάθε πτυχή του έργου. Η εταιρεία μας στηρίζεται στην εμπιστοσύνη που έχουμε δημιουργήσει με τους πελάτες μας, την οποία θεωρούμε το σημαντικότερο κεφάλαιο μας.

Περιγραφή Θέσης:

Η εταιρεία μας αναζητά έναν έμπειρο Υπεύθυνο Έργων Κατασκευής (Construction Manager) για να διαχειρίζεται μεγάλα και σύνθετα έργα κατασκευής. Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την καθοδήγηση και τη διαχείριση ομάδων κατασκευής (συνεργείων), την εποπτεία της προόδου των έργων, καθώς και τη διασφάλιση της τήρησης των προδιαγραφών και των προθεσμιών.

Κύριες Ευθύνες:

  • Σχεδιασμός και εφαρμογή σχεδίων κατασκευής
  • Διαχείριση και εποπτεία ομάδων κατασκευής (συνεργείων)
  • Επικοινωνία με εργολάβους, προμηθευτές και πελάτε
  • Διασφάλιση της τήρησης των προδιαγραφών ασφαλείας και κατασκευής
  • Παρακολούθηση και αναφορά της προόδου των έργων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση των κανονισμών και των διαδικασιών κατασκευής
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών έργων και ομάδων
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και ηγεσίας
  • Προσαρμοστικότητα στην εύρεση λύσεων στα κολλήματα κατα την διάρκεια των κατασκευών

Ιδανικά Προσόντα:

  • Πτυχίο στην Κατασκευαστική Διαχείριση, Αρχιτεκτονική ή συναφές πεδίο
  • Γνώση χρήσης καινοτόμων υλικών και μεθόδων κατασκευής

Αν θεωρείτε ότι είστε κατάλληλος για αυτή τη θέση, σας παρακαλούμε να μας στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα.

Η εταιρεία μας είναι αφοσιωμένη στην παροχή ισότιμων ευκαιριών για όλους τους υποψηφίους.

Παροχές

  • Αναλόγως προσόντων