Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/11/2018

Πωλητής Χονδρικής Εξωτερικού (Άριστη γνώση Ισπανικών)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με έδρα στο Lugano της Ελβετίας και με εργοστάσιο παραγωγής στη Θεσσαλονίκη, η οποία δραστηριοποιείται στην ανακατασκευή αντλιών, μπεκ και turbo, ζητά να προσλάβει Πωλητή Χονδρικής Εξωτερικού (εξαγωγές) για Ισπανόφωνες χώρες.

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα ενταχθεί στο τμήμα πωλήσεων εξαγωγών, με άμεσο αντικείμενο την προώθηση των προϊόντων της εταιρείας, την διερεύνηση των υπαρχόντων και ανάπτυξη νέων αγορών, εξυπηρέτηση των υφισταμένων και νέων συνεργατών.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο υποψήφιος θα πρέπει

  • Να είναι έως 40 ετών
  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ & ιδανικά Τεχνικής κατεύθυνσης (θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Άριστη γνώση της Ισπανικής γλώσσας. Επιπλέον ξένες γλώσες θα θεωρηθούν επιπρόσθετο προσόν
  • Να έχει προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε πωλήσεις κατασκευαστικού κλάδου (τεχνικός πωλήσεων)
  • Να έχει δυνατότητα ταξιδίων εκτός Ελλάδας
  • Γνώση χειρισμού υπολογιστών, MS Office και προγραμμάτων CRM
  • Ομαδικό πνεύμα, προσαρμοστικότητα και προσήλωση στους στόχους της εταιρείας
  • Να είναι κάτοχος ΙΧ αυτοκινήτου

Παροχές

Τι παρέχουμε

  • Εργασία σε ένα άριστο εργασιακά περιβάλλον, ραγδαία αναπτυσσόμενο με προοπτικές ανέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις εξωτερικού
  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση αναλόγως των προσόντων