Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/11/2019

Digital Marketing Professional / Content Creator

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είμαστε μία ομάδα νέων ατόμων, που ασχολούμαστε με την κατασκευή ιστοσελίδων και το Digital Marketing. Αγαπάμε αυτό που κάνουμε και προσπαθούμε καθημερινά να το κάνουμε ακόμη καλύτερα. Ποντάρουμε στο καλό κλίμα και την επικοινωνία. Η έδρα μας είναι στη Θεσσαλονίκη και μεγαλώνουμε επικίνδυνα, οπότε χρειαζόμαστε εσένα να μπεις στην ομάδα μας στη θέση του Digital Marketing Professional.

Αν λοιπόν είσαι ομαδικός και ευχάριστος χαρακτήρας, θέλεις να εξελιχθείς και τα παρακάτω τα έχεις στο τσεπάκι, θα χαρούμε πολύ να σε γνωρίσουμε από κοντά.

Απαραίτητα Προσόντα

Προδιαγραφές απαιτήσεων:

• 1+ χρόνια εμπειρία στον τομέα του Digital Marketing σε Digital Marketing Agency
• Έχεις φαντασία, εμπνέεσαι εύκολα και η κειμενογραφία δε σε ζορίζει και τόσο.
• Γνώση της στρατηγικής και της δημιουργίας διαδικτυακού περιεχομένου
• Γνώσεις Facebook Ads
• Εξαιρετικές δεξιότητες σύνταξης, επιμέλειας και διόρθωσης
• Άρτιες ερευνητικές δεξιότητες
• Δημιουργικότητα
• Πνεύμα συνεργασίας
• Προσοχή στη λεπτομέρεια

Θα είναι συν, αλλά όχι απαραίτητο:

• Η διαχείριση ενός λογαριασμού στο Google Ads δε σε δυσκολεύει και τόσο.
• Πιστοποιήσεις σε Google Ads / Analytics
• Πιστοποίηση Facebook Blueprint
• Έχεις πιάσει το νόημα της απόδοσης των ψηφιακών στρατηγικών και τεχνολογιών
• Έχεις αποδεδειγμένη επιτυχία στην ανάπτυξη και εφαρμογή στρατηγικών που επικεντρώνονται στο ROI και στο ROAS
• Δυνατότητα χρήσης αναλυτικών στοιχείων και γνώσεων για τον εντοπισμό, τη δοκιμή και την εφαρμογή νέων ευκαιριών

Καθημερινά καθήκοντα:

• Συγραφή κειμένων, προγραμματισμό των post στα Social Media
• Διαμόρφωση S.E.O. friendly κειμένων
• Δημιουργία διαφημίσεων (Facebook & Instagram Ads)

Παροχές

Πλεονεκτήματα:

- Συνεχής εκπαίδευση
- Δυνατότητα home office, αν χρειαστεί
- Δυνατότητα εξέλιξης
- Δυνατότητα αλλαγής κλάδου μέσα στην εταιρία