Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/2/2020

Senior Γραφίστας / Γραφίστριας Video Editor Personnel

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H εταιρεία μας αναζητεί για θέση πλήρους απασχόλησης Senior Γραφίστα / στρια Video Editor Personnel που θα στελεχώσει μια δυναμική ομάδα με σκοπό την υλοποίηση creative projects στο χώρο του design & της διαφήμισης.

*Παρακαλούνται οι υποψήφιοι όπως επισυνάψουν το Portfolio με πρόσφατα έργα.

Αρμοδιότητες

  • Εικαστική υποστήριξη των social media
  • Δημιουργία εικαστικών για Social Media ενέργειες
  • Εφαρμογή καινοτόμων ιδεών και προτάσεων σε κάθε digital μέσο
  • Σχεδιασμός Newsletters, Email Campaigns, Banners, Landings και άλλα Ψηφιακά Προϊόντα
  • Εικαστική Υποστήριξη του ομίλου
  • Συνεργασία με την ομάδα ανάπτυξης information technology (Developers, Project Managers)
  • Συνεργασία με το Τμήμα Marketing για δημιουργικές προτάσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πάθος με το Graphic Design
  • Υπευθυνότητα, εργατικότητα και σημασία στη λεπτομέρεια
  • Διάθεση για μάθηση
  • Εμπειρία στο Video Editing
  • Γνώση Social Media Marketing
  • Άριστη γνώση Photoshop, Illustrator, In Design, PowerPoint
  • Άριστη γνώση video editing software Adobe Premiere, After Effects
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ και διαχείρισης διαδικτύου
  • Άριστη γνώση των social media και digital trends
  • Ομαδικότητα, Δημιουργικό πνεύμα, άνεση στην επικοινωνία, δυναμική προσωπικότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψηφίους

Δεξιότητες υποψηφίου:

  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνέπεια στην εργασία, πνεύμα συνεργασίας
  • Επαγγελματική και ευγενική συμπεριφορά
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εχεμύθεια

Επιπλέον προσόντα που θα εκτιμηθούν

  • Προϋπηρεσία αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε AdWords και Facebook Ads
  • Εμπειρία σε Επεξεργασία video

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης καριέρας σε ένα σύγχρονο και αξιοκρατικό περιβάλλον
  •  Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών