Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/8/2017

IT Systems Administrator

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος του ομίλου ICAP του μεγαλύτερου Ομίλου Παροχής Υπηρεσιών προς Επιχειρήσεις στη Νότιο-Ανατολική Ευρώπη. Εξειδικεύεται  στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό πελάτη της, ασφαλιστική εταιρεία με παρουσία στην Ελλάδα και το εξωτερικό,  αναζητά υποψηφίους για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

IT Systems Administrator (Ref. code 3696/ITSA/RS/GR)

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη των χρηστών και των συστημάτων πληροφορικής
  • Υπεύθυνος/η για τη συνεχή και αδιάλειπτη λειτουργία των συστημάτων
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς και εσωτερικούς συνεργάτες
  • Διασφάλιση της ασφάλειας και ακεραιότητας των δεδομένων

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ  Πληροφορικής ή συναφούς αντικειμένου
  • Προϋπηρεσία 5 -7 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση σε Microsoft Λειτουργικά συστήματα, δίκτυα και ασφάλεια
  • Γνώσεις εγκατάστασης και διαχείρισης δικτύων
  • Γνώσεις διαχείρισης βάσεων δεδομένων - SQL Server 2008 ή μεταγενέστερες εκδόσεις
  • Γνώσεις σε τομείς της ηλεκτρονικής ή τηλεφωνίας (π.χ. Elastic, CTI)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Δυναμική προσωπικότητα και ικανότητα επίτευξης στόχων
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και ζήλος για εργασία
  • Διάθεση για επαγγελματική εξέλιξη
  • Ευελιξία σε επαγγελματικά ταξίδια

Παροχές

Η  Εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο μισθολογικών αποδοχών και εταιρικών παροχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική εξέλιξη
  • Σταθερό - επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας