Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/2/2021

Social Media & Internet Marketing Expert

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το Ξενοδοχείο Δελφίνια που βρίσκεται στο Μόλυβο της Λέσβου, είναι ένα οικογενειακό ξενοδοχείο με δωμάτια και υπέροχα Bungalows. Είναι το πρώτο τουριστικό Ξενοδοχείο στη Λέσβο, που άνοιξε το 1960. Το οικογενειακό ξενοδοχείο του Μολύβου (Μήθυμνα) διαθέτει συνολικά 125 δωμάτια καθώς και χώρους εστίασης και διασκέδασης (γήπεδα τένις, ποδοσφαίρου κ.α.).

Αναζητούμε έμπειρο στέλεχος για τη θέση του Social Media & Internet Marketing Expert για να ενταχθεί στην δυναμική μας ομάδα. Η βασική του ευθύνη θα είναι ο σχεδιασμός, η ανάπτυξη, η εφαρμογή και η παρακολούθηση της στρατηγικής Social Media για να αυξήσει την ηλεκτρονική μας παρουσία & το brand awareness, και να βελτιώσει την απόδοσή μας στο μάρκετινγκ και τις πωλήσεις. Θα δουλεύει στενά με τα τμήματα Marketing, eCommerce, Πωλήσεων και την Γενική Διεύθυνση.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη, εφαρμογή και βελτιστοποίηση social media posts ώστε να προσελκύουν το ευρύτερο κοινό
  • Στήσιμο και υλοποίηση καμπανιών για social media
  • Παρακολούθηση τάσεων & ανταγωνισμού (ξένες αγορές και κατευθύνεις)
  • Συμμετοχή στην παραγωγή περιεχομένου, φωτογραφίες και βίντεο, σλόγκαν, taglines και hashtags για το website και τα social media /καμπάνιες, για να προωθούνται οι υπηρεσίες της εταιρείας σύμφωνα με τη στρατηγική marketing
  • Διαχείριση και επικαιροποίηση περιεχομένου και εικόνας για τα κανάλια social media
  • Επικοινωνία με followers και παρακολούθηση των κριτικών και των απαντήσεων σε αιτήματα κ.α
  • Ανάλυση κριτικών ποσοτικά και ποιοτικά

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο κατά προτίμηση σε Επικοινωνία, Μάρκετινγκ, Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικά.
  • Επιθυμητή η εξειδίκευση γνώσεων (Diploma, MSc, certification, etc) σε θέματα Ψηφιακού Μάρκετινγκ και Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης
  • Έμπρακτη ενασχόληση στη δημιουργία – παραγωγή περιεχομένου, στήσιμο campaigns και εμπειρία με community management
  • Δεξιότητες επεξεργασίας εικόνων / φωτογραφιών, html κ.α
  • Εξοικείωση με πλατφόρμες για e-mail marketing
  • Γνώση εργαλείων web & social media analytics και keyword search
  • Άριστη γνώση του Facebook, YouTube, Instagram, και social media best practices and trends
  • Δυνατή χρήση & παραγωγή κειμένων σε Ελληνικά και Αγγλικά για όλη την ψηφιακή επικοινωνία MS Office

Δεξιότητες – Προσόντα:

  • Δυνατές επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδική/ός και συνεκτική/ός
  • Δημιουργικότητα – δυναμισμός – φρέσκιες, ελκυστικές & εφαρμόσιμες ιδέες
  • Πάθος για τον ψηφιακό κόσμο
  • Θα εκτιμηθούν γνώσεις σε άλλες γλώσσες (Γερμανικά, Τούρκικα κ.α.)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός και παροχές
  • Φιλικό και δυναμικό περιβάλλον
  • Σίτιση και στέγαση
  • Εισιτήρια μετακίνησης με πλοίο/αεροδρόμιο καθώς και μεταφορά από και προς
  • Περιθώρια ανάπτυξης εργασιών και αναβάθμισης ρόλου
  • Η θέση αφορά 7 μηνη απασχόληση (καλοκαιρινή σεζόν)