Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/04/2019

Web Developer με γνώση Magento

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Web Developer με εμπειρία σε Magento για πλήρη απασχόληση.

Βασικές αρμοδιότητες
  • Ανάπτυξη & υποστήριξη e-shop σε Magento 1 & 2
  • Εγκατάσταση και Δημιουργία modules/extensions για Magento
  • Διασύνδεση και συγχρονισμός Magento με Web services

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο BA σχετικό με το αντικείμενο
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ανάπτυξης ιστοσελίδων σε Magento με portfolio
  • Άριστη γνώση PHP, MySQL, HTML, CSS
  • Άριστη γνώση Javascript, jQuery
  • Γνώση προτύπων HTML5, CSS3
  • Εμπειρία διασύνδεσης Magento με web services και APIs
  • Επαρκής γνώση Αγγλικών
  • Νοοτροπία CAN DO στην επίλυση προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα

Επιθυμητά Προσόντα

  • Εμπειρία πάνω από 2 χρόνια σε ανάπτυξη Magento θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Εμπειρία σε βελτιστοποίηση e-shop πέρα από την φάση της αρχικής ανάπτυξης
  • Πιστοποίηση Magento Developer Certification

Παροχές

Τι προσφέρουμε

  • Ικανοποιητικές αποδοχές & Ασφάλιση
  • Άριστο και άνετο εργασιακό χώρο διεθνών προδιαγραφών
  • Κορυφαίο ηλεκτρονικό εξοπλισμό
  • Ευχάριστο και ομαδικό κλίμα εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και συμμετοχή σε εξειδικευμένα σεμινάρια