Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/06/2023

Σχεδιαστής / Σχεδιάστρια Αξεσουάρ

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Εξωτερική συνεργασία
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο του τουρισμού και εξελίσσει την γκάμα της αναζητά σχεδιάστρια μόδας με γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός resort wear και γυναικείων αξεσουάρ (παρεό, τσάντες, τσαντάκια, νεσεσέρ, καπέλα κλπ).
  • Έρευνα της αγοράς και των τάσεων της μόδας, με σκοπό την ανάπτυξη νέων προϊόντων
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες για την εύρεση της κατάλληλης αισθητικής για τον σχεδιασμό, την εφαρμογή και την κατασκευή του τελικού προϊόντος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητα ομαδικής εργασίας και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Kαλή τεχνική γνώση υφασμάτων
  • Kαλή γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας