Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/11/2019

Πωλητής Λιανικής - Β2Β

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Κορυφαία κατασκευαστική – εμπορική εταιρεία φωτιστικών με έδρα το Μοσχάτο αναζητά άτομο για την θέση του πωλητή Λιανικής - B2B διακοσμητικού – επαγγελματικού φωτισμού για το υποκατάστημα της στην Γλυφάδα. Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για την εξυπηρέτηση πελατών και πώληση προϊόντων της εταιρείας.

Τα καθήκοντα της θέσης θα είναι:
• Η εξυπηρέτηση των πελατών λιανικής και πώληση των προϊόντων
• Συνεργασία με πελάτες Β2Β για την εύρεση καταλλήλων προτάσεων φωτισμού
• Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός νέων ευκαιριών συνεργασίας
• Πρόταση εξατομικευμένων λύσεων προς τους επαγγελματίες και παρακολούθηση των συμφωνιών
• Επίτευξη των στόχων της εταιρείας
• Προσανατολισμός στην βέλτιστη εξυπηρέτηση του δυνητικού και υπάρχοντος πελατολογίου

Απαραίτητα Προσόντα

• Προϋπηρεσία σε πωλήσεις προϊόντων
• Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (αρχιτέκτονα, μηχανολόγου ή ηλεκτρολόγου μηχανικού)
• Οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια και επαγγελματισμό
• Επικοινωνιακό, εξωστρεφή και δυναμικό χαρακτήρα
• Εστίαση στην επίτευξη στόχων και όρεξη για εξέλιξη στο χώρο των πωλήσεων
• Γνώση Ms Office
• Γνώση σχεδίου και σχετικών προγραμμάτων (AutoCAD)
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Πελατοκεντρική αντίληψη
• Δίπλωμα οδήγησης αυτοκίνητου

Παροχές

• Ανταγωνιστικό σταθερό μηνιαίο μισθό
• Πλήρη απασχόληση
• Συνεχή εκπαίδευση
• Bonus επίτευξης στόχων
• Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
• Προοπτικές εξέλιξης εντός της εταιρείας