Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/08/2022

Πωλητής - Πωλήτρια Κοσμηματοπωλείου

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΠΡΟΞΕΝΟΥ ΚΟΡΟΜΗΛΑ 33 | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Κοσμηματοπωλείο στην Θεσσαλονίκη ζητά Πωλητή / τρια πλήρους απασχόλησης.

Κύρια καθήκοντα:

  • Ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών
  • Τακτοποίηση εμπορευμάτων και διατήρηση τάξης στο κατάστημα
  • Πλήρη γνώση του προϊοντικού καταλόγου του haritidis.gr για την σωστή εξυπηρέτηση και βοήθεια των πελατών
  • Συνεχής επικοινωνία με τους πελάτες για σίγουρη επίλυση κάθε προβλήματος
  • Διαρκής παρακολούθηση και επίβλεψη παραγγελιών για την επιτυχημένη ολοκλήρωση τους και την ικανοποίηση των πελατών
  • Καταχώρηση νέων προϊόντων
  • Υποστήριξη στο e-shop
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα σε νέα δημιουργικά project
  • Πλήρη κατανόηση της φιλοσοφίας του καταστήματος και παροχή ολοκληρωμένης εμπειρίας στους πελάτες για μεγιστοποίηση πωλήσεων και ικανοποίησης του πελάτη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στον κλάδο των πωλήσεων
  • Άριστη γνώση αγγλικών με ικανότητα ρεαλιστικής επικοινωνίας
  • Άριστες γνώσεις ηλεκτρονικού υπολογιστή και σύγχρονων τεχνολογιών
  • Ισχυρή και αποδεδειγμένη ικανότητα στις πωλήσεις
  • Δυνατότητα πρωτοβουλίας και επίλυσης προβλημάτων γρήγορα και αξιόπιστα
  • Υπευθυνότητα, Συνέπεια, Εχεμύθεια και Αξιοπιστία
  • Άνεση σε υπολογισμούς και βασικά λογιστικά θέματα
  • Άνεση στα social media και το digital marketing

Θα εκτιμηθούν

  • Η γενική παιδεία, η καλλιέργεια, η αγάπη για την μόδα, το design και το ηλεκτρονικό εμπόριο.
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα σε μόρφη PDF με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.

Παροχές

  • Πλήρες σταθερό ωράριο και ασφάλιση
  • Ανταγωνιστικός μισθός ανάλογα με τα προσόντα
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα ευχάριστο και όμορφο περιβάλλον με κορυφαίο εξοπλισμό
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Συνεχής εκπαίδευση τόσο στα κοσμήματα και τις πωλήσεις όσο και στην υποστήριξη του ηλεκτρονικού καταστήματος.