Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/9/2020

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ MARKETING

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό ηγετικής ελληνικής βιομηχανικής εταιρείας, με έδρα στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης, αναζητούμε Marketing Manager, στέλεχος το οποίο θα αναφέρεται στον Διευθύνοντα Σύμβουλο και θα αναλάβει την οργάνωση και τη διαχείριση των διαφόρων λειτουργιών που εμπίπτουν στο Τμήμα Μarketing και θα συμβάλλει στη στρατηγική τοποθέτηση και την εμπορική πολιτική της εταιρείας.

Υπεύθυνος Marketing (Ref.5232/MM/ESS/GR)

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη και υλοποίηση στρατηγικών ενεργειών & marketing campaigns
  • Ανάλυση αγορών και έρευνα ανταγωνισμού
  • Δημιουργία αναφορών και ανάλυση δεδομένων από online εργαλεία και digital marketing campaigns
  • Εποπτεία και παραγωγή αποτελεσματικού περιεχομένου, για όλες τις δραστηριότητες επικοινωνίας της εταιρείας
  • Επίβλεψη όλου του υλικού marketing της εταιρείας
  • Έλεγχος και διαχείριση εταιρικού budget
  • Διαχείριση CRM και εξαγωγή ποσοτικών αναφορών
  • Οργάνωση και συμμετοχή σε εκθέσεις & εταιρικές εκδηλώσεις
  • Συμμετοχή σε projects της Εμπορικής Διεύθυνσης

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ με προσανατολισμό ή/και μεταπτυχιακό τίτλο στο Marketing
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε οργανωμένα τμήματα Marketing. Εμπειρία σε Β2Β επιχειρήσεις θα συνεκτιμηθεί
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ, υψηλό επίπεδο γνώσης πρακτικών digital marketing και άνεση στη χρήση ψηφιακών εργαλείων
  • Άριστη γραπτή και προφορική χρήση ελληνικών και αγγλικών
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, προσοχή στη λεπτομέρεια, διαχείριση χρόνου
  • Δημιουργικότητα και ικανότητα επικοινωνίας νέων ιδεών
  • Πολύ καλή αισθητική με στόχο την παραγωγή ποιοτικών αποτελεσμάτων
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα επεξεργασίας δεδομένων και αριθμητικών αναφορών
  • Θετική διάθεση, ενθουσιασμός, αυτοπαρακίνηση

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, κινητό τηλέφωνο, laptop
  • Συνεχής εκπαίδευση και κατάρτιση

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.