Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/06/2021

International Logistics Procedures & Compliance Project Manager

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

International Logistics Procedures & Compliance Project Manager (2021/19)

Ο/Η International Logistics Procedures & Compliance Project Manager είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Corporate Operations, με έδρα την Ευκαρπία Θεσσαλονίκης. Η θέση αναφέρεται στον International Supply Chain Director και έχει ως σκοπό την παροχή συνεχούς υποστήριξης και ανάπτυξης των διαδικασιών της εφοδιαστικής αλυσίδας του ομίλου της Alumil, εντοπίζοντας κενά στις διαδικασίες και συντονίζοντας έργα βελτίωσης.

Κύρια καθήκοντα:

  • Είναι υπεύθυνος για τη διατήρηση δεδομένων στα πληροφοριακά συστήματα της εταιρείας και την ανάλυσή τους σε σχέση με τα metrics της εφοδιαστικής αλυσίδας, με σκοπό στη λήψη επιχειρηματικών αποφάσεων και τη διαρκή ανάπτυξη.
  • Διασφαλίζει ότι οι διαδικασίες της εφοδιαστικής αλυσίδας του Ομίλου Alumil εφαρμόζονται σωστά μέσω συνεχών ελέγχων. Σε περίπτωση αποκλίσεων, διενεργεί την κατάλληλη εκπαίδευση των εμπλεκόμενων τμημάτων.
  • Διαχειρίζεται έργα σχετικά με τις διαδικασίες της εφοδιαστικής αλυσίδας και τα πληροφοριακά συστήματα του Ομίλου (MRP, WMS, ERP κ.λπ.)
  • Συλλέγει δεδομένα, τα αξιολογεί και συντάσσει αναφορές.
  • Παρέχει καθημερινή υποστήριξη στα πληροφοριακά συστήματα της εφοδιαστικής αλυσίδας.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  • Πτυχίο Πολυτεχνικής σχολής ή σχολών Οικονομικής Κατεύθυνσης ή σχετικό με τη Διαχείριση Εφοδιαστικής Αλυσίδας
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε θέση σχετική με τη Διαχείριση της Εφοδιαστικής Αλυσίδας ή τα Logistics. Θα εκτιμηθεί προϋπηρεσία στον κλάδο του αλουμινίου ή άλλη παραγωγική επιχείρηση.
  • Άριστη γνώση χειρισμού MS Office και της αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με τη χρήση συστημάτων WMS, MRP, ERP ή/και BI platforms
  • Δυνατότητα ταξιδίων στο εξωτερικό (όποτε κρίνεται απαραίτητο)
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.