Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/02/2023

Προϊστάμενος Λογιστηρίου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Το ξενοδοχείο 5* PATMOS AKTIS που βρίσκεται στην Πάτμο αναζητά κατάλληλο άτομο για την στελέχωση μόνιμης θέσης εργασίας Προϊσταμένου Λογιστηρίου για τα γραφεία του στην Αθήνα.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Ευθύνη για την έγκαιρη και ορθή καταχώρηση των παραστατικών και την συμφωνία των λογαριασμών
  • Τήρηση, εφαρμογή και ανάπτυξη του Λογιστικού σχεδίου της εταιρείας
  • Συντονισμός και εποπτεία των μηνιαίων ελέγχων για το λογιστικό κλείσιμο των εκάστοτε μηνών
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων και υποβολή τους στο Γ.Ε.ΜΗ.
  • Σύνταξη και υποβολή φορολογικών δηλώσεων, Φ.Π.Α., Φ.Μ.Υ.
  • Εναρμόνιση της εταιρείας με την ισχύουσα νομολογία σε φορολογικά θέματα, ΚΦΑΣ και παρακρατούμενους φόρους
  • Επίβλεψη και έλεγχος της διαδικασίας της μισθοδοσίας και υποβολή των απαραίτητων καταστάσεων στις αρμόδιες υπηρεσίες
  • Σύνταξη σχετικών αναφορών (reporting)
  • Επικοινωνία με τράπεζες και δημόσιες αρχές όπου απαιτείται
  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και εκπλήρωσης πλάνων
  • Συμμετοχή σε έργα που αφορούν στο λογιστήριο (αυτοματοποίηση, σχεδιασμός και αναθεώρηση των διαδικασιών)
  • Δυνατότητα μετακίνησης στην Πάτμο όταν θα υπάρχει αναγκαιότητα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη Θέση στον ξενοδοχειακό κλάδο
  • Πολύ καλή γνώση του ΕΛΠ, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ, ΦΜΥ
  • Καλή γνώση συστημάτων ERP με επιθυμητή γνώση SAP/ R3
  • Πολύ καλή γνώση MS Office / Excel
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστες διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, εχεμύθεια & πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρη απασχόληση
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον
  • Διαμονή και διατροφή όταν θα βρίσκεται στην Πάτμο

Διαχειριζόμαστε όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Αποστολή βιογραφικών & αιτήσεων με πρόσφατη φωτογραφία.