Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/1/2023

Α’, Β’ Σερβιτόρος / Σερβιτόρα - Σκιάθος

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ | ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Α’, Β’ Σερβιτόρο/α για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2023.

Αρμοδιότητες:

  • Χειρισμός παραπόνων, επιθυμιών ή κριτικής των πελατών. Είναι σε θέση να χειριστεί τα παράπονα ‘δύσκολων’ πελατών με φιλική / ήρεμη στάση.
  • Διασφάλιση της θετικής ατμόσφαιρας μεταξύ των μελών της ομάδας
  • Συναναστροφή με τους πελάτες του εστιατόριού προάγοντας την καλή εικόνα της επιχείρησης.
  • Παροχή άριστου σέρβις για τη διασφάλιση της ικανοποίησης
  • Στήσιμο τραπεζιών και διατήρηση της σάλας του εστιατορίου τακτοποιημένης
  • Λήψη παραγγελιών των πελατών και σερβίρισμα φαγητού και ποτών
  • Παροχή προτάσεων για το μενού, απάντηση σε ερωτήσεις και κοινοποίηση επιπρόσθετων πληροφοριών στους πελάτες του εστιατορίου
  • Καλή γνώση κρασιού

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  •  Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  •  Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
  •  Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
  •  Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
  •  Ομαδικό πνεύμα
  •  Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απόφοιτος/η σχολής τουριστικών επιχειρήσεων
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Γνώση διαδικασίας HACCP
  • Γνώση κρασιών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
  • Παροχή διαμονής και διατροφής.
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση