Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/07/2019

Οικονομικός Διευθυντής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΟΣΧΑΤΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H εταιρεία CoffeeLab ξεκίνησε από την Χαλκίδα το 2009 κι είναι η πρώτη αλυσίδα street coffee που εφαρμόζει ολοκληρωτικά το concept του 3rd wave coffee. Η ποιότητα έγινε η βάση της επιτυχίας των CoffeeLab που απέκτησαν αμέσως πιστούς φίλους. Σήμερα, περισσότερα από 100 καταστήματα βρίσκονται παντού στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Ζητείται Οικονομικός Διευθυντής για τα γραφεία μας στο Μοσχάτο.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Λογιστική παρακολούθηση
  • Παρακολούθηση και υλοποίηση εισπράξεων-πληρωμών
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων (ενδιάμεσων και ετήσιων)
  • Σύνταξη και Υποβολή ενδοεταιρικών συναλλαγών και συμμετοχή στην τεκμηρίωση συναλλαγών σε συνεργασία με συμβουλευτική εταιρεία
  • Εμπειρία σε θέματα λογιστικής, φορολογικής και εμπορικής νομοθεσίας
  • Υποβολή μηνιαίων Reports (Μηνιαία Αποτελέσματα, Μερισμός κόστους, Ταμειακές Ροές, Ενηλικιώσεις υπολοίπων προμηθευτών και Πελατών)
  • Παρακολούθηση Budget & Forecasting

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος Οικονομικής σχολής με άδεια λογιστή Ά τάξης
  • Πολύ καλή Γνώση Αγγλικών