Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/11/2020

Χειριστής Μηχανής Βιομηχανικής Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ανώνυμη εταιρεία με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα ζητά για άμεση πρόσληψη Χειριστή Μηχανής Παραγωγής στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Στήσιμο και ρυθμίσεις μηχανής σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές του κάθε προϊόντος
  • Ζυγίζει τη ζύμη και τα λιπαρά
  • Συμπληρώνει τα έντυπα παρακολούθησης της γραμμής που παίρνει από την Γραμματεία Παράγωγης ή από Υπεύθυνο βάρδιας
  • Ενημερώνει τον υπεύθυνο βάρδιας για όποια τεχνική βλάβη εντοπίσει
  • Ενημερώνει τον υπεύθυνο βάρδιας για τυχόν αποκλίσεις της ζύμης, έτσι ώστε να γίνουν οι απαραίτητες διορθωτικές ενέργειες προς συμμόρφωση
  • Ελέγχει τις Ά ύλες που χρησιμοποιεί (αλεύρι, μαργαρίνες) οπτικά και παίρνοντας θερμοκρασίες
  • Φροντίζει για την καθαριότητα της γραμμής και του εξοπλισμού που χρησιμοποιεί, κατά τη διάρκεια της παραγωγής αλλά και μετά το πέρας της
  • Βρίσκεται σε συνεχή επικοινωνία με τον Υπεύθυνο της παραγωγής
  • Απομακρύνει σκουπίδια και φύρες από τον χώρο της παραγωγής σύμφωνα με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα
  • Τηρεί τους κανόνες ορθής υγιεινής πρακτικής και αποτελεί υπόδειγμα προς του συναδέλφους της γραμμής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε οργανωμένη Διεύθυνση Παραγωγής
  • Πτυχίο τεχνικής Σχολής ή αποδεδειγμένη αντίστοιχη σχετική εμπειρία
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης, τηρώντας αυστηρά χρονοδιαγράμματα
  • Δυνατότητα εργασίας σε διαπολιτισμικό περιβάλλον και αποδοχή διαφορετικών πολιτισμικών χαρακτηριστικών
  • Εργασία σε συνθήκες εργοστασίου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που περιλαμβάνει ετήσιο μεικτό μισθό που μπορεί να φτάσει στα 35 ευρώ ανάλογα με τα προσόντα με μπόνους επίτευξης στόχων και επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ομαδική ασφάλιση