Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/09/2018

Assistant F&B Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ξενοδοχείο στα Μωραίτικα της Κέρκυρας, ζητά για την τουριστική περίοδο 2018 , Assistant F&B Manager.

Περιγραφή θέσης
Υπεύθυνος για τη διαχείριση καθημερινών εργασιών που γίνονται στα επισιτιστικά τμήματα. Στόχος η διασφάλιση και συνεχή βελτίωση της ικανοποίησης των πελατών.

Καθήκοντα

  • Διοίκηση και υποστήριξη όλων των εργασιών που λαμβάνουν χώρα στα επισιτιστικά τμήματα
  • Αποτελεσματική διαχείριση προβλημάτων και άμεση εξεύρεση λύσεων
  • Υποστήριξη λειτουργίας service
  • Τροφοδοσία τμημάτων (bars & snack)
  • Έλεγχος και εποπτεία της σωστής λειτουργίας των επισιτιστικών τμημάτων
  • Έλεγχος και διαχείριση κόστους F&B όλων των επισιτιστικών τμημάτων
  • Εκπαίδευση, καθοδήγηση και επίβλεψη των εργαζομένων
  • Έλεγχος παραγγελιών και απογραφών
  • Συνεχής έλεγχος ποιότητας και service
  • Επίβλεψη χώρων επισιτιστικών τμημάτων ώστε να επιτευχθεί υψηλό επίπεδο καθαριότητας και service
  • Εξασφάλιση ορθής διαχείρισης εσόδων των επισιτιστικών τμημάτων από όλο το προσωπικό
  • Απαιτείται παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα και αποφασιστικότητα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η Σχολής τουριστικών επαγγελμάτων ή Hotel Management
  • Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 ετών
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε μεγάλες μονάδες All Inclusive
  • Άριστη γνώση Αγγλικών / Επιθυμητή η γνώση Γαλλικών
  • Γνώση  κανόνων υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων (HACCP)
  • Γνώση  διοργάνωσης Banqueting & events
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, να θέτει προτεραιότητες και να τηρεί προθεσμίες
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες
  • Να είναι ευέλικτος να εργασθεί σε απαιτητικά ωράρια

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Η διαδικασία διακρίνεται από απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Παροχές

  • Μισθός
  • Ασφάλιση
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον