Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/07/2021

Graphic designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη AΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Στέλεχος Γραφίστας σε Διαφημιστικό Γραφείο με έδρα στην περιοχή της Μ. Μπότσαρη Θεσσαλονίκης

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:
  • Δημιουργία Λογότυπου, μακέτας για έντυπο (κάρτα, φυλλάδιο, κατάλογος, αφίσα κλπ)
  • Σχεδιασμός γραφιστικών για καμπάνιες online διαφήμισης (newsletters, banners, γραφιστικά για Facebook, Instagram, κ.ά.)
  • Διαχείριση social media
  • Επεξεργασία φωτογραφιών
  • Διαχείριση ιστοσελίδας
  • Επεξεργασία εικόνων, video και συγγραφή κειμένων
  • Παρακολούθηση νέων τεχνολογιών τάσεων της αγοράς και τρόπων προβολής
  • Διεύρυνση πελατολογίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Aπόφοιτος σχολής Γραφιστικής
  • Ηλικίας 22 έως 45 ετών
  • Προυπηρεσία θα εκτιμηθεί
  • Απαραίτητη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων: Adobe InDesign, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel
  • Καλή γνώση της ελληνικής γλώσσας και ορθογραφία
  • Καλή αισθητική αντίληψη (Ενδεικτικό Portfolio)
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Προθυμία, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Άνεση στην επικοινωνία

Παροχές

  • Βασικός μισθός
  • Βonus
  • Οκτάωρη απασχόληση σε συνεχές ωράριο
  • Πενθήμερη απασχόληση
  • Ευχάριστο περιβάλλον