Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2023

Εξωτερικός Πωλητής Β2Β (Κλάδος HO.RE.CA)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία τροφίμων στην περιοχή της Θεσσαλονίκης αναζητά Εξωτερικό Πωλητή για εργασία πλήρους απασχόλησης και περιοχές ευθύνης Θεσσαλονίκη, Χαλκιδική.

Αρμοδιότητες

  • Προσέγγιση πελατών / καταστημάτων   ΗΟRECA
  • Διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου μέσω προγραμματισμού συναντήσεων και παρουσίασης των προιόντων και υπηρεσιών της εταιρείας στο χώρο των πελατών
  • Χαρτογράφηση και παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού με στόχο τη δημιουργία και αξιοποίηση νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Δημιουργία προσφορών - προτάσεων συνεργασίας και παρακολούθηση αυτών
  • Εβδομαδιαία Reporting πωλήσεων και αποτελεσμάτων στην διεύθυνση πωλήσεων
  • Προγραμματισμός και οργάνωση πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης
  • Κατάρτιση πλάνου πωλήσεων και υποβολή στην Εταιρία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε πωλήσεις τροφίμων Β2Β
  • Προϋπηρεσία και καλή γνώση κατεψυγμένων / φρέσκων θαλασσινών προιόντων
  • Καλή γνώση της αγοράς,  σε Θεσσαλονίκη - Χαλκιδική
  • Δυναμισμός, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Aριστη διαπραγματευτική ικανότητα, πάθος για την επιτευξη στόχων, οργανωτικότητα και υπευθυνότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό tablet
  • Bonus επίτευξης στόχων