Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/7/2022

Senior Collection Agent (Εμπορικό Χαρτοφυλάκιο)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά έναν έμπειρο σε εμπορικά χαρτοφυλάκια Collection Agent εκ μέρους μεγάλης Δικηγορικής Εταιρείας.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υποθέσεων και διακανονισμός για την ένταξη των οφειλετών σε προνομιακές ρυθμίσεις
  • Παροχή εξατομικευμένων, μακροχρόνιων και βιώσιμων λύσεων
  • Εξασφάλιση και ρύθμιση αποπληρωμής των οφειλών
  • Χρήση ηλεκτρονικού συστήματος για την καταχώρηση και παρακολούθηση των πληροφοριών

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2+ χρόνια εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Εμπειρία σε οριστικές καθυστερήσεις (καταγγελία σύμβασης, ρυθμίσεις κλπ)
  • Άριστη γνώση Εμπορικού Collection (διεκδίκηση τιμολογίων,επιταγές κλπ)
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα διαχείρισης απαιτητικών καταστάσεων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και μηνιαίο ατομικό bonus επιτευξιμότητας στόχων
  • Άρτια εκπαίδευση αποτελεσματικής διαπραγμάτευσης
  • Προοπτικές περαιτέρω ανάπτυξης σε πιο σύνθετους ρόλους