Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/8/2022

Καθαρίστρια

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΙΘΩΝΙΑ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο 4* Lagomandra Hotel and Spa που βρίσκεται στην Σιθωνία Χαλκιδικής,
αναζητεί για την σεζόν 2023:

Καθαρίστριες/Καμαριέρες (Housekeeping)

Κύρια καθήκοντα:

  • Προετοιμασία εξοπλισμού και υλικών καθαριότητας
  • Καθαριότητα δωματίων και κοινόχρηστων χώρων
  • Διανομή επιπλέον ειδών στα δωμάτια (λινά, μαξιλάρια, είδη μπάνιου κ.ά.)
  • Αναφορά βλαβών και φθορών
  • Τήρηση των προτύπων καθαριότητας του ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση απασχόλησης σε ξενοδοχείο 4* ή 5*
  • Προαιρετική γνώση αγγλικής ή γερμανικής ή ρωσικής γλώσσας
  • Διάθεση για προσφορά υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Ικανότητα οργάνωσης και συντονισμού
  • Επικοινωνία – ευελιξία – ομαδικότητα
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Γνώση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας

Παροχές

Η Εταιρεία μας προσφέρει:
  • Δυνατότητες Εξέλιξης
  • Επαγγελματικό Περιβάλλον Εργασίας
  • Διατροφή & διαμονή