Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/1/2021

Γραμματέας Διοίκησης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη NOTIA ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Μία από τις κορυφαίες επιχειρήσεις στο χώρο της εκτύπωσης και παραγωγής έντυπου υλικού στην Ελλάδα αναζητά γραμματέα διοίκησης για τα κεντρικά γραφεία.

Αρμοδιότητες
Λειτουργεί ως σύνδεσμος επικοινωνίας μεταξύ της Διοίκησης, των στελεχών, των υπόλοιπων υπαλλήλων και των πελατών και εξωτερικών συνεργατών
Διαχειρίζεται και δρομολογεί εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις της διοίκησης, emails και μηνύματα με ακρίβεια
Συντάσσει emails, reports, memos για λόγους εσωτερικής ή εξωτερικής επικοινωνίας
Οργανώνει συναντήσεις και meetings και ενημερώνει τα ημερολόγια των στελεχών
Οργανώνει/Βοηθά στην οργάνωση εσωτερικών ή εξωτερικών εκδηλώσεων
Διαχειρίζεται αιτήματα και ερωτήσεις από ανώτερα διευθυντικά στελέχη
Ρυθμίζει τις διαδικασίες των επαγγελματικών ταξιδιών (κρατήσεις εισιτηρίων, διαμονή)
Ενημερώνει και διατηρεί την πολιτική και τις διαδικασίες του γραφείου
Παρακολουθεί τις ημερήσιες δαπάνες και προετοιμάζει εκθέσεις
Ελέγχει και αναπληρώνει τα αποθέματα (αναλώσιμα είδη) του γραφείου ως Office Manager

Απαραίτητα Προσόντα

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή ως Personal/Executive Assistant
Πολύ καλή γνώση και χρήση Microsoft Office (ιδιαίτερα Word, Excel, PowerPoint)
Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ με κατεύθυνση στη Διοίκηση Επιχειρήσεων θα εκτιμηθεί
Άριστη γνώση Αγγλικών
Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί (Γερμανικά, Γαλλικά)
Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
Δεξιότητες multitasking και διαχείρισης χρόνου
Εξοικείωση με συσκευές/gadgets και εφαρμογές γραφείου (e-calendars, εκτυπωτές κ.ά.)
Εξοικείωση με τον κλάδο της διαφημιστικής αγοράς θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
Ηλικία 25-40
Άμεσα διαθέσιμοτητα
Ευχάριστη και επικοινωνιακή προσωπικότητα

Παροχές

Θέση πλήρους απασχόλησης
Μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης
Σταθερές αποδοχές αναλόγως προσόντων και bonus
Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας σε ένα άκρως αναπτυσσόμενο όμιλο εταιρειών στην Ευρώπη.
** Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με επισυναπτόμενη φωτογραφία.