Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/9/2022

Graphic designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εάν είσαι Graphic Designer, και σου αρέσει να δημιουργείς, να καινοτομείς, να υποστηρίζεις πελατολόγιο, να αναγνωρίζονται τα έργα σου, να δουλεύεις σε ευχάριστο συνεργατικό και φιλικό περιβάλλον, έχεις σπουδάσει Γραφιστική και έχεις πάθος με αυτό, τότε αυτή η θέση είναι για εσένα!

Αρμοδιότητες:
  • Δημιουργία εικαστικών για έργα πελατών (έντυπα, επιγραφές, λογότυπα, κάρτες, μπροσούρες)
  • Σχεδιασμός γραφιστικών για καμπάνιες online διαφήμισης (banners, γραφιστικά για Facebook, Instagram κ.α.)
  • Επεξεργασία φωτογραφιών
  • Οπτική παρουσίαση ιδεών
  • Εργασίες εκτύπωσης και δημιουργικού, όπου απαιτείται
  • Παρουσιάσεις στους πελάτες, αναλόγως αναγκών
  • Επικοινωνία με πελάτες και εξωτερικούς συνεργάτες για την ολοκλήρωση των εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ, ΙΕΚ, ΑΕΙ Γραφικών Τεχνών (Graphic Design) ή Εφαρμοσμένων Τεχνών ή καλλιτεχνικών σπουδών
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, Premiere, InDesign, Aftereffects)
  • Πολύ καλές γνώσεις Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή εξοικείωση με τα social media (segmentation, engagement, insights, banners κτλ)
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 5 έτη περίπου, σε διαφημιστική εταιρία και/ή Inhouse και ενασχόληση με προσωπικά έργα
  • Portfolio με ολοκληρωμένα επαγγελματικά ή προσωπικά projects

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Επαγγελματισμός, Συνεργασία, Ομαδικότητα
  • Ικανότητα παραγωγικής εργασίας υπό πίεση, άριστης οργάνωσης χρόνου και τήρησης προθεσμιών
  • Γρήγορη και καινοτόμα αντίληψη με εστίαση στο αποτέλεσμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός Σταθερός Μισθός
  • Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου και σταθερό ωράριο εργασίας
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Συνεχής εκπαίδευση, προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη, και υποστήριξη
  • Δημιουργικό, ευχάριστο, ομαδικό και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας