Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/10/2022

Πωλήτρια Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία Ελληνικών φυσικών καλλυντικών αναζητά Πωλήτρια Β2Β. Εμπειρία στον κλάδο των καλλυντικών B2B τουλάχιστον 1 έτος - εσωτερική και εξωτερική θέση γραφείου. 27-40 ετών-8ωρο

Περιγραφή θέσης πωλήσεων:

  • Διαχείριση και διατήρηση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Ανάπτυξη πελατολογίου
  • Καθημερινά ραντεβού σε υπάρχον και δυνητικούς πελάτες
  • Επίτευξη εμπορικών στόχων
  • Επικοινωνία με πελάτες, αποστολή παρουσιάσεων και προσφορών.
  • Προετοιμασία και Τιμολόγηση παραγγελιών όταν χρειαστεί.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός Ελλάδας έως 6 φορές το χρόνο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Δεξιότητα στην επικοινωνία, τις διαπραγματεύσεις και τις πωλήσεις και την επίλυση προβλημάτων
  • Οργάνωση και διαχείριση χρόνου
  • Ικανότητα δημιουργίας και πραγματοποίησης παρουσιάσεων προσαρμοσμένων στις ανάγκες του πελάτη
  • Αρίστη γνώση Αγγλικών
  • Αρίστη γνώση H/Y (MS OFFICE)
  • Διαχείριση των προϊόντων τεχνολογίας
  • Γνώση Λογιστικού Προγράμματος
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου

Παροχές

  • Εκπαίδευση Μισθός + Ποσοστά επι των πωλήσεων
  • Aυτοκίνητο για τα ραντεβού + εταιρικά έξοδα (βενζίνες , τηλέφωνο κλπ.)
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • 8ωρη απασχόληση-Προοπτική εξέλιξης