Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ (ΚΩΔ. ΜΑΕ)

Κατηγορία: Μηχανικοί - Τεχνικοί
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΧΑΝΙΑ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στην παροχή αυτοματοποιημένων λύσεων τηλεφωνικών υπηρεσιών με έδρα στα Χανιά, ζητά να προσλάβει Μηχανικό Ανάπτυξης Εφαρμογών.

Αρμοδιότητες

- Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Εφαρμογών μοντέλου Πελάτη – Εξυπηρετητή

- Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Εφαρμογών φωνής με χρήση VoiceXML

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα

- Δίπλωμα Μηχανικού Υπολογιστών ή Πτυχίο Επιστήμης Υπολογιστών ή Πληροφορικής ή ισοδύναμο.

- Εμπειρία σε αντικειμενοστρεφή προγραμματισμό (C++/Java/C#)

- Εμπειρία στον σχεδιασμό και στην ανάπτυξη εφαρμογών WWW (HTML, DHTML, ASP.Net, JSP, JavaScript, VBScript, Angular JS, Java)

- Γνώση XML τεχνολογιών (DOM, SAX, SOAP).

- Εμπειρία στον σχεδιασμό και την ανάπτυξη αλληλεπιδραστικών εφαρμογών με την χρήση IDE (Visual Studio, Borland JBuilder, Eclipse)

Επιθυμητά προσόντα

- Εμπειρία στον σχεδιασμό και στην ανάπτυξη σχεσιακών βάσεων δεδομένων (RDBMS), κατά προτίμηση MSSQL ή ORACLE.

Παροχές

- Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης