Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/2/2023

Breakfast Chef - Αυστρία

Εστίαση

Πόλη Αυστρία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Breakfast Chef για πολυτελές ξενοδοχείο στην Αυστρία με ημερομηνία έναρξης εργασίας τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Αναζητάτε την δουλειά των ονείρων σας στον ξενοδοχειακό τομέα;
Επιθυμείτε να εργαστείτε στα πιο πολυτελή θέρετρα της Ευρώπης;

Η NEXT STEP career network συνεργάζεται με πάνω από 400 πολυτελή ξενοδοχεία σε Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία και Ιταλία και εγγυάται πως μπορεί να σας εξασφαλίσει την θέση που ανταποκρίνεται 100% στις ικανότητες και επιθυμίες σας.
Επικοινωνήστε μαζί μας και θα σας συνοδεύσουμε κατά τη διάρκειας της συνολικής διαδικασίας πρόσληψης και ένταξής σας στο νέο εργασιακό περιβάλλον.

Αυτή τη στιγμή αναζητούμε ενθουσιώδη και ικανό Breakfast Chef, για λογαριασμό συνεργάτη μας, πολυτελές θέρετρο στην Αυστρία,με έναρξη απασχόλησης τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο και σπουδές Γαστρονομίας
• Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, τουλάχιστον 2 ετών, σε πολυτελές ξενοδοχείο ή εστιατόριο υψηλών προδιαγραφών
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικής και Γερμανικής γλώσσας
• Γνώση και άριστη ικανότητα στην διεκπεραίωση και διατήρηση του πρωινού
• Άριστη χρήση και γνώση των διαφόρων μεθόδων προετοιμασίας και μαγειρέματος, του εξοπλισμού και των συστατικών, εργαλείων και διαδικασιών
• Εξειδίκευση στις παρασκευές πρωινού γεύματος (e.g., ομελέτες, scrambled eggs κ.τ.λ.)
• Ενθουσιώδης επαγγελματίας με πάθος για το φαγητό και δυνατή επιθυμία να μάθει και να εργαστεί σκληρά
• Ικανότητα διενέργειας πολλαπλών εργασιών και αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση
• Ικανότητα να εργάζεται αποδοτικά ως μέλος μίας διεθνούς ομάδας
• Προσωπικότητα με διεθνή ομαδικό προσανατολισμό και έντονη προθυμία να εργαστεί στο εξωτερικό
• Κάτοχος ευρωπαϊκού διαβατηρίου ή ταυτότητας

Αρμοδιότητες

• Εκτέλεση συνταγών πρωινού menu σε συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα
• Διενέργεια συνολικής προετοιμασίας, παραγωγής και παρουσίασης της υπηρεσίας πρωινού
• Ρύθμιση και στήσιμο μπουφέ πρωινού και παράλληλη διασφάλιση ότι όλα τα mise en place είναι πάντα φρέσκα και στην ώρα τους.
• Υπεύθυνος για την επιβεβαίωση ότι η παραγωγή, η προετοιμασία και η παρουσίαση των τροφίμων ανταποκρίνονται στην απαιτούμενη υψηλή ποιότητα
• Υπεύθυνος διασφάλισης ότι το συνολικό μενού πρωινού ετοιμάζεται σύμφωνα με τις συνταγές και παρουσιάζεται στις σωστές ποσότητες
• Υπεύθυνος για τη συνεχή διαθεσιμότητα του αποθέματος σχετικών προμηθειών σε συστατικά που είναι συχνής χρήσης.
• Αποτελεσματική εκτέλεση των οδηγιών από προϊσταμένους και αποτελεσματική επικοινωνία για τυχόν ζητήματα
• Παροχή αδιάλειπτης φροντίδας για την παραγωγικότητα της κουζίνας όπως η ταχύτητα και η ποιότητα του φαγητού
• Έλεγχος των επιπέδων ικανοποίησης των επισκεπτών, της παρεχόμενης ποιότητας, τα κόστη λειτουργίας του τμήματος και του κόστους παραγωγής του μενού.
• Υπεύθυνος για την τήρηση και συμμόρφωση με όλα τα σχετικά πρότυπα υγείας, ασφάλειας και υγιεινής
• Συνεργασία με άλλους συναδέλφους και προϊστάμενους

Παροχές

• Έναρξη απασχόλησης Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023, εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση
• Άδεια με πληρωμένες αποδοχές
• Συνολικές ετήσιες μεικτές απολαβές από € 33.000/Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, σύνολο 14 μισθών ετησίως, 6 εργάσιμες ημέρες/εβδομάδα
• Πλήρες πακέτο κοινωνικής ασφάλισης (συμπεριλαμβάνεται η οδοντιατρική κάλυψη)
• Δωρεάν διαμονή σε ιδιωτικό δωμάτιο
• Παροχή δωρεάν ισορροπημένης και ποιοτικής διατροφής (3 γεύματα/ ημέρα), ακόμη και για τις ημέρες που δεν εργάζεστε (days off)
• Διάφορες επιπλέον παροχές, π.χ. χρήση υπηρεσιών spa, γυμναστηρίων και χώρων ευεξίας κ.α. Οι παροχές θα καθοριστούν από το ξενοδοχείο στον εργαζόμενο
• Δωρεάν υποστήριξη στην ελληνική γλώσσα καθ΄ όλη τη διαδικασία
• Παροχή βοήθειας ως προς τις διαδικασίες ταξιδιού
• Δεν υφίσταται καμία οικονομική επιβάρυνση για την παροχή υπηρεσιών του πρακτορείου μας
• Παροχή υποστήριξης 24/7
• Η συνολική διαδικασία πρόσληψης και ένταξης είναι εύκολη και δεν επιφέρει στρες

Εάν έχετε ό,τι χρειάζεται, θα χαρούμε να σας ακούσουμε!
Παρακαλούμε να αποστείλετε το ανανεωμένο βιογραφικό σας, συνοδευόμενο από μία χαμογελαστή επαγγελματική φωτογραφία σας με στολή, φωτογραφίες από τα πιάτα σας και συστατικές επιστολές.

LET US TAKE CARE OF YOUR CAREER