Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/01/2023

Σεφ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΩΡΑ | ΜΥΚΟΝΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

To ιταλικό εστιατόριο D’Angelo, με πολυετή και κυρίαρχη θέση στο χώρο της εστίασης, αναζητά σεφ.
Εάν θέλετε να εργαστείτε σε ένα ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον με συνεχείς ευκαιρίες για εργασιακή εξέλιξη , μη διστάσετε να μας στείλετε το βιογραφικό σας!

Αρμοδιότητες/καθήκοντα:

  • Προγραμματισμός, καθοδήγηση και οργάνωση ομάδας
  • Εκτέλεση καθηκόντων σύμφωνα με τις επίσημες ποιοτικές προδιαγραφές και τις διαδικασίες λειτουργίας
  • Έλεγχος και διασφάλιση των σωστών θερμοκρασιών των συσκευών κουζίνας και των τροφίμων και αναφορά ζητημάτων στην διαχείριση
  • Διατήρηση όλων των χώρων της κουζίνας καθαρών και τακτοποιημένων
  • Διασφάλιση της τήρησης των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας στο χώρο της κουζίνας, καθώς και των διαδικασιών προσωπικής υγιεινής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση με ειδίκευση στην ιταλική κουζίνα
  • Ενδιαφέρον και αγάπη για το αντικείμενο εργασίας
  • Καθαριότητα και πειθαρχία
  • Άριστη γνώση υγιεινής, ασφάλειας και διαχείρισης τροφίμων
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, με στόχο την παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας
  • Σημασία στην λεπτομέρεια, οργανωτικές ικανότητες, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και ικανότητα άμεσης κατανόησης των αναγκών και των επιθυμιών των επισκεπτών
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις

Παροχές

  • Ευκαιρίες και δυνατότητες εργασιακής ανέλιξης
  • Πλήρες πακέτο αποδοχών και ασφάλισης
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και κατάρτιση
  • Διατροφή, διαμονή