Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/02/2023

Chef de Rang - Αυστρία

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Αυστρία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Chef de Rang / Σερβιτόρος, -α για πολυτελές ξενοδοχείο στην Αυστρία με ημερομηνία έναρξης εργασίας τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Αναζητάτε την δουλειά των ονείρων σας στον ξενοδοχειακό τομέα;
Επιθυμείτε να εργαστείτε στα πιο πολυτελή θέρετρα της Ευρώπης;

Η NEXT STEP career network συνεργάζεται με πάνω από 400 πολυτελή ξενοδοχεία σε Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία και Ιταλία και εγγυάται πως μπορεί να σας εξασφαλίσει την θέση που ανταποκρίνεται 100% στις ικανότητες και επιθυμίες σας.
Επικοινωνήστε μαζί μας και θα σας συνοδεύσουμε κατά τη διάρκειας της συνολικής διαδικασίας πρόσληψης και ένταξής σας στο νέο εργασιακό περιβάλλον.

Αυτή τη στιγμή αναζητούμε έναν ενθουσιώδη και ικανό Chef de Rang / Σερβιτόρος, -α, για λογαριασμό συνεργάτη μας, πολυτελές θέρετρο στην Αυστρία, με έναρξη απασχόλησης τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023 (εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση)

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Τουριστικών Σπουδών
• Αποδεδειγμένη εμπειρία ως Σερβιτόρος/ Σερβιτόρα τουλάχιστον 3 χρόνια, σε πολυτελή ξενοδοχεία ή εστιατόρια υψηλών προτύπων
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και Γερμανικής γλώσσας
• Γνώσεις ορθής λειτουργίας εστιατορίου
• Ικανότητα εργασίας σε διαφορετικές βάρδιες
• Δεξιότητες οργάνωσης και ταυτόχρονης επιτέλεσης πολλαπλών εργασιών, ικανότητα απόδοσης σε ένα περιβάλλον γρήγορων ρυθμών
• Εξωστρέφεια στην εξυπηρέτηση πελατών και αποτελεσματική επικοινωνία
• Εκτενής γνώση κρασιών & σαμπανιών
• Προσεγμένη/επαγγελματική εμφάνιση
• Άριστες ικανότητες εξυπηρέτησης και ικανοποίησης των αναγκών πελάτη
• Κάτοχος ευρωπαϊκού διαβατηρίου ή ταυτότητας

Αρμοδιότητες

• Ευγενικό καλωσόρισμα πελατών και συνοδεία στα τραπέζια
• Παρουσίαση menu και λεπτομερής σχετική ενημέρωση όταν ζητηθεί (π.χ. μερίδες, συστατικά, πιθανές αλλεργίες κ.τ.λ.)
• Προετοιμασία τραπεζιών με λινά, μαχαιροπίρουνα και ποτήρια
• Πληροφόρηση πελατών σχετικά με τα πιάτα ημέρας και προτάσεις σχετικές με το menu
• Πώληση πρόσθετων προϊόντων, όπου είναι εφικτό
• Σερβίρισμα φαγητού & ροφημάτων - ποτών
• Έλεγχος πιάτων ως προς την καθαριότητα και παρουσίαση τους
• Τακτοποίηση τραπεζιών και διατήρηση μιας τακτοποιημένης σάλας
• Παράδοση λογαριασμών και συλλογή ξοφλημένων
• Μάζεμα βρώμικου εξοπλισμού (πιάτα, ποτήρια) και καθαρισμός τραπεζιών
• Συνάντηση με το προσωπικό του εστιατορίου για ενημέρωση σχετικά με τα πιάτα της ημέρας, αλλαγές στο μενού και προδιαγραφές συγκεκριμένων κρατήσεων (π.χ. εκδηλώσεις)
• Παροχή άριστης εξυπηρέτησης στους πελάτες

Παροχές

• Έναρξη απασχόλησης τον Φεβρουάριο ή Μάρτιο 2023, εποχιακή ή μόνιμη απασχόληση
• Άδεια με πληρωμένες αποδοχές
• Συνολικές ετήσιες μεικτές απολαβές από € 37.800 / Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, σύνολο 14 μισθών ετησίως, 6 εργάσιμες ημέρες/εβδομάδα
• Πλήρες πακέτο κοινωνικής ασφάλισης (συμπεριλαμβάνεται η οδοντιατρική κάλυψη)
• Δωρεάν διαμονή σε ιδιωτικό δωμάτιο
• Παροχή δωρεάν ισορροπημένης και ποιοτικής διατροφής (3 γεύματα/ ημέρα), ακόμη και για τις ημέρες που δεν εργάζεστε (days off)
• Διάφορες επιπλέον παροχές, π.χ. χρήση χώρων ευεξίας & εκγύμνασης κ.α. Το ξενοδοχείο θα οριστικοποιήσει τις παροχές προς τον εργαζόμενο, κατά την υπογραφή της τελικής σύμβασης.
• Δωρεάν υποστήριξη στην ελληνική γλώσσα καθ΄ όλη τη διαδικασία
• Παροχή βοήθειας ως προς τις διαδικασίες ταξιδιού
• Δεν υφίσταται καμία οικονομική επιβάρυνση για την παροχή υπηρεσιών του πρακτορείου μας
• Παροχή υποστήριξης 24/7
• Η συνολική διαδικασία πρόσληψης και ένταξης είναι εύκολη και δεν επιφέρει στρες

Αν έχετε ό,τι χρειάζεται, θα χαρούμε να σας ακούσουμε!
Παρακαλούμε να αποστείλετε το ανανεωμένο βιογραφικό σας, συνοδευόμενο από μία χαμογελαστή επαγγελματική φωτογραφία σας με στολή και συστατικές επιστολές.

LET US TAKE CARE OF YOUR CAREER
Learn more about NEXT STEP Career Network on our website